Facebook Pixel

Equinor поставить додаткові 2 млрд газу Європі, що страждає від високих цін

Норвезька нафтогазова компанія Equinor, починаючи із жовтня, збільшить експорт газу на 2 млрд кубометрів на рік на дефіцитний європейський ринок.

Як повідомляє компанія, зростання постачання буде забезпечене завдяки збільшенню видобутку на двох родовищах — Oseberg і Troll — на 1 млрд кубометрів на кожному з них у газовому році, що починається 1 жовтня.

«Equinor і її партнери отримали дозвіл на збільшення експорту газу з двох родовищ на норвезькому континентальному шельфі для забезпечення його постачання на європейський ринок, де попит перевищує пропозицію», — йдеться в пресрелізі компанії.

Telegram Logo

Видобуток на родовищі Oseberg зросте з 5 до 6 млрд кубометрів на рік, а на родовищі Troll — з 36 до 37 млрд кубометрів.

«Дозволи на видобуток дають нам змогу добувати більше газу на цих двох важливих родовищах цієї осені та взимку. Ми вважаємо, що це дуже своєчасно, оскільки Європа стикається з надзвичайно недостатньою пропозицією на ринку природного газу. Ми в Equinor працюємо над заходами щодо збільшення експорту з наших родовищ», — наголосив старший віцепрезидент підрозділу Gas&Power Хельге Хаугане.

Норвегія у 2020 році експортувала приблизно 112 млрд кубометрів газу, переважно до інших країн Європи. Норвезький газ покриває від 20 до 25% потреби ЄС у цьому виді палива.

Найбільший постачальник природного газу до Європи — «Газпром» з обсягами майже 175 млрд кубів і часткою приблизно 34%.

Нафтогазова група Equinor заснована в 1972 році й до травня 2018 року мала назву Statoil. Компанія працює більш як у 30 країнах світу. Найбільший акціонер — держава Норвегія.

Коментарі

Всі новини