Франція заблокувала угоду з СПГ зі США на $7 млрд

Енергетична компанія Engie, основним власником якої є уряд Франції (35,7%), пригальмувала підписання угоди на $7 млрд за постачання СПГ зі США через серйозні екологічні збитки при його видобутку.

Причиною зриву могло стати звернення екологічної групи Les Amis de la Terre France до французької Engie з проханням відмовитися від угоди, повідомляє Politico.

Це підтвердив глава приватних фінансових кампаній для екологічної групи Les Amis de la Terre Лоретт Філіппот (Lorette Philippot). «Контракт все ще може бути підписаний. Але є політичний і репутаційний ризик. Кліматична політика відіграє свою роль. Масштабний контракт вступає в протиріччя з енергопереходом Франції», — сказав експерт.

Telegram Logo

В рамках угоди американська компанія NextDecade повинна була поставляти до Франції СПГ протягом 25 років до 2045 року. Але громадські діячі стурбовані тим, що при видобутку газу в Західному Техасі викидається занадто багато метану.

Віце-президент NextDecade Пет Хьюс, тим часом, заявив, що компанія буде використовувати технологію, яка дозволяє вловлювати 90% шкідливих викидів на заводі з виробництва СПГ.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Єврокомісія розробляє зараз метанову стратегію, яка буде враховувати також викиди газу при його видобутку, переробці і транспортуванні. У Брюсселі можуть ввести обмеження або додаткові збори. Це є частиною кліматичної програми Євросоюзу по переходу до 2050 року до економіки з нульовими викидами.

Politico відзначає, що політика Євросоюзу може стати проблемою для американських виробників із Західного Техасу, де високий рівень викиду метану. Компанії, націлені на видобуток нафти, або випускають попутний газ в атмосферу, або спалюють його в факелах. Спеціаліст ClearView Energy Кевін Бук зазначає, що викиди стануть серйозною проблемою для нафтогазових компаній, так як все більше країн приймають власні програми із захисту клімату: «Очевидно, ми рухаємося від торгової війни до війни торгівлею викидами».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини