Регіональна газова компанія (РГК) і Біоенергетична асоціація України (БАУ) підписали меморандум про взаєморозуміння і співпрацю для підготовки газорозподільної інфраструктури до транспортування біометану та його виробництва.
«Партнерство РГК і БАУ спрямовано на проведення модернізації газорозподільних систем з огляду на реалізацію проєктів із виробництва біометану та інших синтетичних газів. Перспективи такого співробітництва пов'язані як із розвитком чистих і економічно виправданих джерел енергії, так і напрацюванням технологій у рамках European Green Deal, необхідних для інтеграції з європейськими ринками», — повідомляє РГК.
Співпраця РГК і БАУ проходитиме в таких напрямках:
- удосконалення технологій виробництва, транспортування, розподілу та використання біометану;
- реалізація оптимальних рішень для створення внутрішнього ринку біометанових технологій в Україні;
- створення сприятливих правових і технічних умов для учасників ринку, які працюють над проєктами з виробництва, транспортування, розподілу та використання біометану;
- проведення пілотних проєктів зі створення установок для виробництва біометану та їхнього підключення до газорозподільних мереж;
- оновлення енергетичної та кліматичної стратегій, нормативно-правових актів для просування економічного зростання та прогресу в напрямку інтеграції енергосектору України з європейськими ринками;
- розвиток проєктів з експорту біометану.
«Спільна робота з фахівцями БАУ дасть нам змогу реалізувати весь потенціал проєктів редизайну газових мереж з урахуванням перспектив біометану та інших чистих видів енергії», — пояснив глава департаменту стратегічного розвитку РГК Станіслав Казда, слова якого наводяться в повідомленні.
Адаптація газової інфраструктури до роботи із синтетичними газами посилить інвестиційну привабливість проєктів із виробництва практично безвуглецевого біометану. З цим напрямком пов'язана кредитна програма Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) «Зонування виробництва біометану й оцінка можливості та умов приєднання виробників біометану до систем передачі та розподілу газу в Україні».
РГК із серпня 2020 року реалізує водневий проєкт «Чиста енергія» — багатоетапні дослідження роботи газових мереж із воднем і його сумішами на 5 спецполігонах у співпраці з науковим консорціумом, до складу якого входять інститути НАН України та державні університети.
РГК об'єднує 20 газорозподільних компаній, які обслуговують 250 тис. км газопроводів і 8 млн споживачів газу. Компанію пов'язують з олігархом Дмитром Фірташем.