Facebook Pixel

У Харкові Фонд гарантування вкладів продав право вимоги за кредит метрополітену: хто покупець

Фонд гарантування вкладів провів аукціон із продажу права вимоги за кредитами Харківського метрополітену. У забезпеченні кредиту перебувають 31 атракціон у парку Горького в Харкові та комунальне майно в центрі міста. За це Фонд отримав 82 млн грн.

Про це повідомляє портал Prozorro.Продажі

Активи належали російському Промінвестбанку. З-поміж заставного майна — дев'ять муніципальних об'єктів: Палац спорту, кіноконцертний зал «Україна», будівля міської ради та Бюро технічної інвентаризації, Палац дитячої та юнацької творчості, Будинок актора, кілька приміщень колишніх дитячих садочків. Поруку за кредит забезпечував Харківський метрополітен.

Переможець аукціону отримав право вимагати від боржника повернення коштів, зокрема, через звернення про стягнення заставного майна, зокрема в судовому порядку.

Хто покупець кредиту Харківського метрополітену

Єдиним учасником стало ТОВ «КОМПАНІЯ З УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ «СПІЛЬНА ІНВЕСТ». Підприємство зареєстровано в Харкові. Основна діяльність компанії – управління активами. Власником компанії є харків’янин Андрій Добросотськов.

За даними Харківського антикорупційного центру, Добросотськов належить до оточення члена виконкому Харківської міськради та головного бенефіціара ПАТ «Трест-Житлобуд-1» Олександра Харченка. У 2017 році компанія Добросотськова ТОВ «Планета комфорт» продала нинішньому меру Харкова Ігорю Терехову сертифікати КУА «Фінекс-капітал».

Компанії Харченка є великими підрядниками Харківської міськради. Зокрема, його «Трест Житлобуд-1» займається відновленням будинків у Північній Салтівці, які були пошкоджені російськими військами у 2022 році.

Як майно Харківської міськради опинилося в руках російського Промінвестбанку

У 2011 році ще за Геннадія Кернеса Харківська міськрада взяла 20 млн євро кредиту в російського Промінвестбанку. Кредит йшов на розбудову парку Горького в Харкові. У 2015 – 2019 роках міськрада виплатила Промінвестбанку 241,3 млн грн тіла кредиту та відсотків. Однак влада Харкова, на думку банку, припинила виплачувати кошти. Тому у вересні 2020 року Промінвестбанк звернувся до Господарського суду щодо стягнення з парку Горького та комунального підприємства «Харківський метрополітен» (який є майновим поручителем за кредитом) 272,1 млн грн.

Паралельно КП «Харківській метрополітен» намагалося оскаржити свої гарантії за кредитом, але за рік програло суд. Утім, борг росіянам так й не буш виплачено. Нацбанк України 25 лютого 2022 року, на другий день повномасштабного вторгнення, ухвалив рішення відкликати банківську ліцензію та ліквідувати банки, що перебувають під контролем російської федерації. З-поміж них і Промінвестбанк, який на 99,77% належить Державній корпорації розвитку «ВЕБ.РФ».

11 травня 2022 року рішенням РНБО всі активи Промінвестбанку було конфісковано.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉