Facebook Pixel

Ferrexpo знизила виробництво котунів на 60% за пів року

Група Ferrexpo в першому півріччі 2023 року зменшила виробництво залізорудних котунів на 59% — до 1 967 тис. тонн проти першого півріччя минулого року. Водночас це на 57% більше, аніж у липні — грудні торік, коли компанія через відключення електроенергії виробила лише 1 256 тис. тонн.

Про це йдеться у звіті за 6 місяців, який компанія опублікувала 2 серпня.

Quote«На жаль, війна в поєднанні з тривалим блокуванням українських портів означає, що обсяги виробництва залишаються нижчими за довоєнний рівень. Хоча в Україні помітно відновлення оптимізму, ситуація й далі залишається складною», – констатує Лусіо Дженовезе, CEO Ferrexpo.

Компанія зараз використовує два із чотирьох ліній пелетизаторів Полтавського ГЗК. Цього вистачає для постачання котунів європейським клієнтам.

За шість місяців 2023 року Ferrexpo знизила доходи від продажів майже втричі — до $334 млн із $936 млн за перше півріччя торік. Зменшення виробництва посилилося падінням цін на залізну руду на 16% — до $118 за тонну продукції з вмістом заліза 62%.

У підсумку піврічний прибуток (EBITDA) впав на 87% — до $64 млн. Компанія пояснює такі показники зростанням витрат, які зумовлені переважно меншими обсягами виробництва, зростанням глобальної інфляції та цінами на енергоносії.

Quote«Ми вступаємо в невизначене цінове середовище для залізної руди, тому… відкладатимемо довгострокові проєкти CAPEX (капітальних видатків — The Page) де це можливо», – пояснює Дженовезе.
Quote«Оскільки працюють лише дві лінії грануляторів із чотирьох, бізнес і надалі нестиме великі постійні витрати, зокрема, витрати на повну робочу силу та важливе й постійне фінансування для наших громад і гуманітарну підтримку», – коментує Микола Кладієв, фінансовий директор Ferrexpo.

Гуманітарний фонд Ferrexpo на кінець червня 2023 року направив на гуманітарні потреби загалом $19 млн. Це витрати на 70 різних проєктів, включно з:

  • притулком, їжею та медичними засобами для співробітників та їхніх сімей;
  • співробітництвом з регіональною владою для реагування на критичні потреби,
  • медичними матеріалами, обладнанням і рятувальними транспортними засобами.

29 червня СБУ та ДБР вручили підозру 6 керівникам Полтавського ГЗК компанії Ferrexpo. Їх підозрюють у привласненні 400 млн грн під час торгівлі щебенем. У Ferrexpo заявили, що Полтавський ГЗК продавав не щебінь, а відходи від виробництва залізної руди. 7 липня Печерський суд визначив заставу для обвинувачених у справі – від 2 до 60 млн грн або перебування в СІЗО.

В активи групи Ferrexpo в Україні входять Полтавський, Єристівський та Білановський ГЗК. У 2022 році вся видобувна діяльність Групи в Україні сконцентрувалася на Єристівському ГЗК (який ввели в експлуатацію 2012 року), а Полтавський ГЗК зосередився на процесах збагачення руди. Єристівська руда містить більше заліза, її легше добувати, оскільки вона залягає на меншій глибині. В.о. гендиректора Єристівського ГЗК Тарас Зінченко увійшов до топ-10 керівників найприбутковіших компаній.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉