Полтавський ГЗК групи Ferrexpo продавав не щебінь, а відходи від виробництва залізної руди. Так компанія в п’ятницю, 30 червня, прокоментувала звинувачення з боку СБУ та ДБР в одержанні неправомірної вигоди в розмірі 400 млн грн за торгівлю без дозволів, додавши, що надасть суду докази правомірності своїх дій.
наводить цитату з офіційного коментаря Полтавського ГЗК.
«ПГЗК інформує, що володіє дозволом на видобуток корисних копалин, зокрема залізної руди. Сировина, яку слідство називає «щебінь», є нефракційним відсівом, тобто відходом виробництва, а відтак не є корисною копалиною й не вимагає отримання окремого дозволу на видобуток.
Зазначені вище обставини були предметом перевірки Державної служби з питань геології та надр України. ПГЗК виконує всі вимоги зазначеної служби з метою дотримання законодавства про надра.

«Полтавський ГЗК вивчає ситуацію з оголошеними підозрами. Підприємство надасть суду докази щодо правомірності дій своїх працівників і за потреби оприлюднить додаткову інформацію», – повідомили в компанії.
Учора, 29 червня 2023 року, Служба безпеки спільно з ДБР вручило підозру 6 керівникам Полтавського ГЗК компанії Ferrexpo. Їх підозрюють у привласненні 400 млн грн під час торгівлі щебнем.
За версією СБУ, протягом 2019 — 2022 років керівництво ГЗК продавало щебінь, не маючи на це відповідного спецдозволу. Сировину збували «своїм компаніям» по 30 — 50 грн, а потім реалізовували її вже за ринковою ціною, яка була майже в десять разів більшою.
Зараз вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу. Покарання за звинуваченнями може сягнути 12 років тюремного ув’язнення.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також