Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У 2022 році група Ferrexpo знизила виробництво та постачання котунів на 46%

В 2022 Ferrexpo знизила виробництво на 46%. Фото: gmk,center

В 2022 Ferrexpo знизила виробництво на 46%. Фото: gmk,center

У 2022 році група Ferrexpo, №3 у світовому рейтингу експортерів залізорудних котунів, знизила виробництво котунів на 46% — до 6,1 млн тонн проти 11,2 млн тонн у 2021-му. Це відображає «операційні та логістичні обмеження протягом 2022 року через війну в Україні», повідомила Група у звіті про виробництво за 4-й квартал.

У четвертому кварталі виробництво взагалі впало на 87% — до 0,4 млн тонн (для порівняння: за три останні місяці 2021 року компанія виробила 3,1 млн тонн котунів).

Це скорочення пов’язано насамперед із постійними вимкненнями електроенергії в жовтні — грудні через ракетні атаки російських окупантів на енергетичну інфраструктуру. Тоді компанія була вимушена зупинити свої виробничі потужності в Полтавській області. Сьогодні у Ferrexpo в роботі тільки одна із чотирьох ліній гранулятора з виробництва залізорудних котунів, повідомили в Групі.

Постачання клієнтам за рік також скоротилися на 46% — до 6,2 млн тонн. Ferrexpo втратила доступ до маршрутів через чорноморські порти, а постачання залізницею через військові дії були логістично обмежені.

Чиста грошова позиція групи на кінець 2022-го становила приблизно $105 млн проти $117 млн торік.

Quote«Минулий рік був надзвичайно важким для всіх, хто пов’язаний з Україною. Однак після понад 320 днів конфлікту Україна й далі успішно захищається. У Ferrexpo наші операційні та маркетингові команди залишалися стійкими протягом війни, і ми залишаємося відданими підтримці народу України через нашу безперервну діяльність та інвестиції. Ми сподіваємося, що наступний рік принесе мир, і ми з нетерпінням чекаємо можливості бути частиною процесу творення нового майбутнього для наших людей, їхніх сімей і громад по всій Україні», — прокоментував Джим Норт, CEO групи Ferrexpo.

Нагадаємо: Ferrexpo (FXPO) — №3 у світовому рейтингу експортерів залізорудних котунів із видобувними та виробничими потужностями в Полтавській області (Полтавський ГЗК). Головний акціонер групи — український мільярдер і екснардеп Костянтин Жеваго — наприкінці грудня 2022 року був заарештований у Куршевелі. Наразі він вийшов під заставу до суду про його екстрадицію 19 січня. В Україні Фонд гарантування вкладів подав проти Жеваго позов на 46 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини