Facebook Pixel

Чи переможе Ердоган в другому турі виборів в Туреччині

В неділю, 28 травня 2023 року, в Туреччині почався другий тур президентських виборів. З великою вірогідністю переможе чинний президент, 69-річний Реджеп Таїп Ердоган.

Quote«Виборча арифметика другого туру президентських перегонів в Туреччині. Дива не буде. Ердоган виграє і залишає собі економічний спадок від урядування останніх років», – коментує журналіст та аналітик Осман Пашаєв на UASouth.

Пашаєв нагадав, що в першому турі Ердогану не вистачило для перемоги менш ніж 0,5% голосів. Він отримав підтримку 49,52% виборців, його опонент, керівник Республіканської Народної партії Кемаль Киличдароглу – 44,82%.

Третій номер перегонів, націоналіст Сінан Оган, підтримав Ердогана, за підрахунками соціологів, проголосувати за президента готові щонайменше 30% виборців Огана.

Підтримка Ердогана в країні не зменшилася навіть через кризу в економіці та катастрофічні землетруси в Туреччині, які забрали життя понад 50 тис. людей у лютому 2023 року.

Quote«Мова йде про довіру. Ердогану вдалося встановити довіру, перебуваючи при владі протягом 20 років», – підкреслює Джан Сельчукі, керуючий директор опитувального центру Istanbul Economics Research, в коментарі Bloomberg.

Трейдери також прогнозують явну перемогу Ердогана.

Ердоган обіцяє, що Туреччина скоро матиме профіцит поточного рахунку, та планує боротись з інфляцією, зменшуючи витрати на запозичення. Президент провів підвищення мінімальної зарплати та пенсій, розширив достроковий вихід на пенсію та проштовхнув субсидії на комунальні рахунки на суму в $32 млрд в бюджеті країни на 2023 рік.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉