Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Експерти оновили прогноз сповільнення світової економіки: Європі дістанеться найбільше

Економіку Європи чекає найбільше сповільнення серед економік світу. Фото: smida.gov.ua

Економіку Європи чекає найбільше сповільнення серед економік світу. Фото: smida.gov.ua

Світова економіка повинна уникнути рецесії наступного року, але найгірша енергетична криза з 1970-х років призведе до різкого уповільнення, причому найбільше постраждає Європа. Про це йдеться у прогнозі Організації економічного співробітництва та розвитку, пише Reuters.

Останні дані свідчать про те, що глобальне економічне зростання сповільниться з 3,1% цього року до до 2,2% наступного року, а потім прискориться до 2,7% у 2024 році.

Quote«Ми не прогнозуємо рецесії, але ми, безумовно, прогнозуємо період вираженої слабкості», — заявив голова ОЕСР Матіас Корманн.

В ОЕСР також наголосили, що глобальне уповільнення вдарило по економіках країн нерівномірно, однак основний тягар ліг саме на Європу, зокрема це вплинуло на бізнес-активність та ціни на енергоносії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

За даними ОЕСР, економіка 19 країн єврозони зросте на 3,3% цього року, а потім сповільниться до 0,5% у 2023 році. Проте у 2024 році вона відновиться та зросте на 1,4%.

Щодо економіки США, то за даними ОЕСР, тут ситуація буде дещо кращою: зростання сповільниться з 1,8% цього року до 0,5% у 2023 році, а потім підніметься до 1,0% у 2024 році.

Quote«Що стосується грошово-кредитної політики, у більшості розвинутих економік і в багатьох країнах з ринковою економікою, що розвивається, необхідне подальше посилення, щоб міцно закріпити інфляційні очікування», — наголосили в ОЕСР.

Контекст. МВФ прогнозує, що наступного року зростання світової економіки сягне 2,7%, що на 0,2% нижче за липневий прогноз. В цілому спад очікує приблизно третину світової економіки.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини