Чого чекати від останнього тижня найгіршого півріччя за останні 52 роки? Лише п’ять разів із 1932 року за перші шість місяців календарного року S&P 500 втрачав понад 15%. Цього року індекс втратив уже 18% — гірше було лише в 1970-му, але є певні сподівання, що наступні чотири дні можуть цей показник трохи покращити. Хоча єдина підстава так вважати суто технічна. Наприкінці кварталу інвестиційні фонди ребалансують свої портфелі, що є додатковим джерелом попиту на акції на ринку, що падає. Але вже в п’ятницю, 1 липня, це джерело додаткового попиту теж зникне, залишивши ринок наодинці з невтішними макропоказниками та тривожними очікуваннями корпоративних результатів у другому кварталі, які, до речі, якщо виправдаються прогнози, можуть стати найгіршими, починаючи із четвертого кварталу 2020 року.
Щодо макропоказників, то найважливішим із тих, що оприлюднять цього тижня, є Індекс персонального споживання (PCE), який ФРС використовує як головний показник інфляції та на який спирається під час ухвалення рішень. Економісти, опитані Bloomberg, очікують, що в травні PCE зросте на 0,7%, що суттєво вище за 0,2% попереднього місяця. У річному вимірі очікується, що PCE додасть 6,4%, перевищивши квітневий показник 6,3%. Зростання базового PCE, без урахування цін на їжу та пальне, очікується таким самим, як і у квітні — 5,1%. Чи вдасться ФРС зупинити інфляцію, не завдавши значної шкоди економіці та ринку праці, сказати важко. Очільники центрального банку вважають, що так, а приватний сектор наполягає, що потрібно готуватися до гіршого саме через помилки регулятора, керівництво якого тривалий час вважало інфляцію тимчасовою й не вживало жодних заходів для її приборкання. Тепер доводиться наздоганяти, що врешті-решт може закінчитися сумно.
З-поміж інших індикаторів стану економіки на нас чекають дані про споживання товарів довгострокового використання, індикатор настроїв споживачів від Conference Board і декілька звітів про стан ринку нерухомості. Також цього тижня буде оголошено третю й останню оцінку ВВП США в першому кварталі.
Чого чекати? Загалом попри зростання ринку минулого тижня та оптимістичні перспективи щодо закінчення місяця, кварталу та півріччя настрій в інвесторів досить невеселий. За даними FactSet, ринок у «перепроданому» стані, кількість грошових коштів на балансах інвестиційних фондів є рекордно високою, як і кількість коротких позицій (ставок на зниження ринку). Але щоб закінчити на оптимістичній ноті, мушу сказати, що, згідно з історичними даними, падіння на 15% у першому півріччі завжди закінчувалося зростанням у другому в середньому на 24%. Цільове значення S&P 500 на кінець 2022 року, розраховане на підставі медіанних значень прогнозних цін на компанії індексу (bottom-up target price), становить 4,987.28, що на 31,4% вище за значення індексу на кінець дня минулої п’ятниці. От і побачимо, чи повториться історія, чи цього разу «все буде інакше».
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора