Facebook Pixel

Світова економіка: 60% директорів і вищих керівників компаній упевнені, що економічна криза настане до кінця 2023 року

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

На нас чекає короткий тиждень – сьогодні в США вихідний, День звільнення рабів, і ринки закриті. Але навряд чи відпочинок інвесторів і трейдерів у ці дні буде абсолютно спокійним з огляду на ситуацію з інфляцією, підвищенням ставки на рекордні 75 б.п. і досить агресивні обіцянки ФРС «йти до кінця», поки інфляцію не буде подолано.

Починаючи з вівторка на нас чекає набір важливих макроекономічних даних, які дадуть більше інформації для роздумів про те, що буде далі зі зростанням цін, наскільки рішучими будуть дії ФРС і чи готовий буде центральний банк США принести фінансові ринки, а можливо, й економічне зростання в жертву ціновій стабільності. У вівторок буде оприлюднено останні дані щодо продажу будинків на вторинному ринку, у четвер зазвичай — нові заявки з безробіття та дані University of Michigan щодо настроїв споживачів у п’ятницю.

Головна подія тижня відбудеться в середу, коли Джером Пауелл виступить перед Конгресом США. Найімовірніше, глава ФРС ще раз підтвердить рішучі наміри центрального банку боротися з інфляцію, агресивно підіймаючи відсоткову ставку. На жаль, регулятор проґавив момент, і тепер доводиться наздоганяти з ризиком спричинити спад в американській економіці. Ну, а якщо економіка США піде на спад, то хвилі дуже швидко розійдуться по всьому світу, і багато кого, особливо на ринках, що розвиваються, може й затопити.

Прогнози економічного зростання від великих банків досить невтішні. Bank of America знизив прогноз зростання ВВП США у 2022 році майже до нуля й оцінює ймовірність рецесії у 2023-му в 40%. Як зазначають у дослідницькій групі банку: «З часом сценарій економічного спаду став нашим базовим прогнозом». Аналітики JPMorgan налаштовані ще скептичніше і вважають, що ймовірність рецесії становить 85%. Опитування, що було проведено Сonference Board, демонструє: 60% генеральних директорів і вищих керівників компаній впевнені, що економічна криза настане до кінця 2023 року. А 15% вважають, що криза вже почалася. На думку Bloomberg Economics, ризик рецесії перевищив 70%. Немало!

Попри свято в США криптовалюти активно торгуються й далі. Упродовж вихідних вартість біткоїна падала нижче за $18 тис., але до ранку понеділка змогла повернутися до психологічно важливих $20 тис. Цікава й дуже азартна гра, але мені здається, що краще спостерігати за нею з боку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора