Facebook Pixel

МВФ погіршив прогноз росту світової економіки. Показники України поки без змін

МВФ знизив до 2,7% прогноз зростання світової економіки на 2023 рік (у порівнянні з 2,9% липневими даними). У той же час прогноз зростання світової економіки у 2022 році залишився незмінний — 3,2%. Про це йдеться у останньому огляді світової економіки (World Economic Outlook).

У Фонді причинами погіршення прогнозу назвали високу вперше за за кілька десятиліть інфляцію, повномасштабну війну України та росії, і затяжну пандемію коронавірусу.

Quote«Прогнозується, що світове зростання сповільниться з 6% у 2021 році до 3,2% у 2022 році та 2,7 відсотка у 2023 році», — йдеться у документі.

Варто зазначити, що це найгірший показник з 2001 року за винятком світової фінансової кризи та гострої фази пандемії COVID-19. Й навіть найбільші економіки, а саме США, ЄС та Китай, зазнають значного уповільнення.

Quote«Три найбільші економіки — США, Європейський Союз та Китай — продовжать буксувати. Одним словом, найгірше ще попереду, і для багатьох 2023 рік буде відчуватися як рецесія», — наголосили в МВФ.

Відповідно до прогнозу, цьогоріч глобальна інфляція складе 8,8 відсотка, однак наступного року вона знизиться до 6,5 відсотків, а у 2024 році досягне 4,1 відсотка.

Прогноз зростання світової економіки від МВФ

Прогноз зростання світової економіки від МВФ

Прогноз МВФ щодо України

Міжнародний валютний фонд підтвердив прогноз падіння реального ВВП України цього року на 35%.

У той же час в МВФ наголосили, що всі прогнози щодо України до 2027 роки, крім прогнозів реального ВВП та споживчих цін, «опущені через надзвичайно високий ступінь невизначеності».

Прогноз стану економіки росії від МВФ

Експерти Фонду прогнозують, що у 2022 році ВВП на росії зменшиться на 3,4%, а у 2023 році — до 2,3%. Таким чином, скорочення російської економіки буде менш серйозним, ніж прогнозувалося раніше.

У документі зазначається, що відносно стабільне положення росії забезпечує «стійкість експорту сирої нафти та внутрішнього попиту через велику підтримку фіскальної та грошово-кредитної політики та відновлення довіри до фінансової системи».

Подякувати 🎉