Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Україна втратила 19% довоєнного ВВП на окупованих територіях і в районах бойових дій – дослідження

Червень 2022 року поглибив проблеми української економіки. Фото: ЦЕС

Червень 2022 року поглибив проблеми української економіки. Фото: ЦЕС

Україна втратила 19% довоєнного валового внутрішнього продукту на тимчасово окупованих територіях і тих, де зараз ведуться активні бойові дії.

Про це йдеться в дослідженні Центру економічної стратегії про стан економіки Україні в липні 2022 року.

Згідно з даними ЦЕС, до початку повномасштабного вторгнення росії в Україну на територіях, про які йдеться, проживали 27,8% населення країни.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Зокрема, найбільше втрат економіці завдали бойові дії та окупація частини Харківської та Донецьких областей. Разом ці регіони виробляли 12% ВВП України.

Quote«Хоча просування росіян, на щастя, невелике, ми однаково втрачаємо багато. Деякі підприємства встигли переміститися, але багато таких, що закрилися», — говорить заступниця директора ЦЕС Марія Репко.

За даними ЦЕС, червень поглибив проблеми української економіки та змусив уряд і НБУ в липні вдатися до важких кроків: змінити фіксований курс і попросити у власників єврооблігацій відтермінування за платежами.

Підписуйтесь на нас в Google News!

За місяць, що минув, Україна втратила контроль над Луганською областю. Продукція металургії та видобуток залізної руди впали на чверть проти травня 2022 року. Найбільша металургійна компанія «Метінвест» закрила два із трьох заводів.

Інший металургійний гігант — «АрселорМітал Кривий Ріг» — також оцінює можливість зменшення масштабів свого виробництва. Разом металургійні та видобувні компанії до війни робили внесок у ВВП на рівні приблизно 6%, повідомляє ЦЕС.

У червні також зросла інфляція, валюта й далі витікала з країни, а Нацбанк не зміг домогтися стабілізації готівкового курсу – навіть за високої відсоткової ставки та активних інтервенцій гривня послабилася до 37 грн за долар. Зрештою НБУ був змушений змінити фіксований курс валюти з 29,25 до 36,6 грн за долар, щоб запобігти втраті резервів і усунути дисбаланс між умовами, у яких опинилися експортери та імпортери.

Як повідомлялося, 20 липня уряд України попросив власників українських єврооблігацій добровільно продовжити строк їхнього обігу на 24 місяці, а також відтермінувати на такий самий час виплату відсоткового доходу за ними. Рішення має бути ухвалено до 15 серпня. Якщо інвестори відмовляться, то Україна й далі обслуговуватиме облігації відповідно до умов їхнього випуску.

Коментарі

Всі новини