У Києві затримали двох ділків, які блюзнірськи наживалися на війні в Україні. Один із них торгував гуманітаркою, ввезеною для ЗСУ, а другий — видурював гроші в родин зниклих бійців.
Виманював гроші в родин зниклих захисників
Жителя Дарницького району Києва підозрюють у тому, що він у шахрайський спосіб виманив гроші в родичів зниклих безвісти військових, повідомляє у фейсбуці Офіс Генерального прокурора.
Чоловік шукав у соцмережі публікації про пошук українських захисників, які тривалий час не виходять на зв’язок зі своїми рідними. Відтак шахрай зв'язувався за контактами в оголошенні та представлявся офіцером ЗСУ, волонтером або товаришем по службі зниклих військових.

Заявляв, що йому відомо їхнє місцезнаходження. Здебільшого місцем перебування зниклих воїнів називав м. Бахмут, де тривають запеклі бої. Повідомляв про серйозні поранення, нібито отримані захисниками.
Водночас пропонував скинути на його картку гроші – начебто на бензин для евакуації розшукуваних бійців, закупівлю ліків для них тощо. Вартість своєї «допомоги» він оцінював від 1,5 до 5 тис. грн.
Отримавши гроші, припиняв зв’язок із потерпілими, а інколи навіть глузував із них навздогін.
За оперативними даними, підозрюваний ошукав щонайменше 6 громадян. Суд обрав затриманому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави в сумі 1,342 млн грн, повідомляє поліція Києва. Наступні 3 — 8 років 28-річний чоловік може провести за ґратами.
Продавав гуманітарку, призначену для ЗСУ
У Києві судитимуть приватного підприємця, якого підозрюють у продажу гуманітарних тепловізорів і аптечок, ввезених в Україну для ЗСУ як гуманітарну допомогу, повідомляє Київська міська прокуратура.
У межах слідства задокументовано продаж двох тепловізійних прицілів і 290 аптечок на загальну суму $20 тис.
Під час обшуків правоохоронці вилучили в підозрюваного товари військового призначення, мобільні телефони, носії інформації, чорнові записи та печатки. А також готівку в сумі 860 тис. грн, $330 тис. і 34 тис. євро. Кошти арештовані.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину й не може отримати кримінальне покарання, доки її вину не буде доведено в законному порядку й встановлено обвинувальним вироком суду.