Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Двох підозрюваних у кібершахрайстві українців видали з Чехії до США

Фото: UA-Reporter

Фото: UA-Reporter

Два члена міжнародної організованої мережі, які надавали зловмисникам послуги з переведення в готівку і відмивання грошей, були екстрадовані з Чехії до США.

39-річний Віктор Воронцов і 40-річна Злата Ханська Мужук були звинувачені в змові з метою відмивання коштів в лютому 2020 року в Північному окрузі Техасу, йдеться в повідомленні Мін'юсту США.

Підозрювані нібито були членами міжнародної організованої мережі, що надає послуги з переведення в готівку і відмивання грошей кібер-акторам. Ті використовували вкрадені особисті дані для здійснення шахрайських електронних переказів коштів з банківських рахунків жертв на рахунки осіб, які потім переводили в готівку кошти (дроп-рахунки).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

За певну плату Мужук і Воронцов надали мережу подібних рахунків. В обвинувальному висновку стверджується, що незаконні дії здійснювалися протягом 2017 року, було скоєно сім перекладів грошей на загальну суму $500 тисяч.

Під час розслідування ФБР США співпрацювало з Чеським національним агентством з боротьбі з організованою злочинністю (NCOZ) для збору інформації і доказів. Наприкінці січня 2020 року NCOZ повідомило ФБР, що Мужук приїхала до Воронцова в Чехію. Заява про порушення кримінальної справи і ордер на арешт було видано мировим суддею США в Далласі, а спеціальний агент ФБР відправився до Чехії.

Влада Чехії заарештувала підозрюваних 6 лютого 2020 року за запитом США і вилучила цінні докази. Наприінці грудня минулого року та січня 2021 року Міністерство юстиції Чехії дозволило екстрадицію. Підозрювані були передані ФБР 3 березня 2021 року.

56456456456465-3.jpg

Воронцов та Мужук постали перед світовим суддею США в Північному окрузі Техасу і заявили про свою невинність за пред'явленими звинуваченнями. Вони залишаються під вартою в Службі маршалів США.

Додатково. В Україні викрито групу хакерів, яка втручалася в роботу серверів банків європейських країн і США. Про це повідомив Офіс генпрокурора за підсумками спецоперації, що проводилася співробітниками Департаменту кіберполіції в координації з Євроюстом та Європолом, а також представниками правоохоронних органів США і Німеччини.

The Page розбиралася, що таке інформаційна безпека: як і навіщо захищати особисті дані.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини