Facebook Pixel
IT

За участю українських хакерів із західних банків вкрали $2,5 млрд – Офіс генпрокурора

В Україні викрито групу хакерів, яка втручалася в роботу серверів банків європейських країн і США. Про це повідомив Офіс генпрокурора за підсумками спецоперації, що проводилася співробітниками Департаменту кіберполіції в координації з Євроюстом та Європолом, а також представниками правоохоронних органів США і Німеччини.

За даними слідства, група хакерів з 2014 року, використовуючи шкідливе програмне забезпечення — так званий вірус-шифрувальник («банківський троян»), призначений для крадіжки персональних даних (паролів, логінів і платежів), втручалася в роботу серверів приватних і державних банків ряду країн.

«Такими протиправними діями було завдано збитків банкам на суму близько $2,5 млрд», — йдеться в повідомленні.

В рамках досудового розслідування кримінального провадження проведена операція в Харкові і Харківській області.


3861715a-b856-496b-93be-6a6a06746986.jpg 285fe858-e3e6-43c8-8da0-363eafee0e2d.jpg


У Департаменті кіберполіції повідомили, що діяльність хакерського угруповання була пов'язана з поширенням вірусу «EMOTET».

«Інфраструктура включала сервери, розташовані по всьому світу, і фактично була бот-мережею. Вірус поширювався шляхом спам-розсилок, через документи Word, Excel тощо. Електронні листи виглядали як попередження про безпеку облікового запису, запрошення на вечірку і навіть як застереження від поширення COVID-19», — зазначають у відомстві.

Вірус використовував інфіковану техніку для подальшої розсилки, а також встановлював на пристрій додаткові віруси.

Шкідливе програмне забезпечення викрадало персональні дані користувачів, зокрема паролі, логіни, історію браузера, платіжні та банківські дані тощо. Надалі зловмисники перераховували гроші на свої рахунки.

Під час слідчих дій встановлено особи двох громадян України, які забезпечували належну роботу інфраструктури поширення вірусу і підтримували її безперебійну діяльність.

У рамках розслідування справи співробітники кіберполіції спільно з правоохоронцями інших держав одночасно провели обшуки на території України, Нідерландів, Німеччини, Франції, Литви, Канади, США та Великої Британії.

Зараз повністю заблокована діяльність бот-мережі «EMOTET», яка розташовувалася на 90 серверах у різних країнах.

c5d7e7b1c0e2a935decdd634ff54ec9a7b971670a517e04c7bcb330b2dc9d8de.jpg

Зловмисникам загрожує позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

Додатково. The Page розбиралося, що таке інформаційна безпека: як і навіщо захищати особисті дані.

Подякувати 🎉