Facebook Pixel

До будинку Смолія привезли труну та вінки. Реакція НБУ

Увечері 8 червня на в'їзді до селища, в якому мешкає колишній глава Національного банку Яків Смолій, невідомі залишили похоронні вінки, труну та плакати з різними звинуваченнями, повідомив він на своїй сторінці у Twitter.

«Щоб ви довго не думали, розповідаємо. Це мирна «акція» (читай — вистава з поганим сценарієм) проти політики, посадових осіб і колишніх чиновників... бінго! — Національного банку України», — зазначили зі свого боку в пресслужбі Нацбанку, припустивши, що невдовзі труни та вінки з'являться і під стінами інших посадових осіб НБУ або під самим регулятором.

У пресслужбі регулятора іронізують, що тепер Нацбанк має сучасну систему оцінювання роботи своїх співробітників. Кожній людині встановлюють ключові показники ефективності, найважливішим з яких для нового голови буде робити свою роботу так, щоб до НБУ та під будинок приносили труни та вінки. «Бо, виявляється, це є показником успішної й ефективної роботи керівника центробанку», — додали там.

У пресслужбі також підозрюють, що така акція може бути адресованою і новому главі Нацбанку, щоб його залякати. Новий глава нібито повинен був слухняним і не робити кроків, які не подобаються замовникам «акції».

Контекст. Смолій написав заяву про звільнення і 1 липня о 17.00 передав її президенту Володимиру Зеленському. Причиною цього сам голова Нацбанку назвав політичний тиск. Подібна новина викликала неоднозначну реакцію у представників бізнесу та політичних діячів в Україні.

Варто зазначити, що наприкінці серпня 2019 року ексглаву НБУ Валерію Гонтареву в Лондоні збив автомобіль. Після цього, 5 вересня, підпалили автомобіль її невістки, а в ніч з 16-го на 17-е вересня під Києвом спалили будинок ексголови НБУ. Тоді Гонтарєва пов'язувала проблеми, які у неї виникли, з ситуацією навколо Приватбанку.

Катерина Рожкова, яка нещодавно стала виконувати обов'язки голови Нацбанку, 20 січня повідомила The Page, що Нацполіція не інформує її про результати розслідування. Одна із заяв стосується погроз, що надійшли Рожковій 11 грудня. Тоді перша заступниця голови Нацбанку заявляла, що на неї та команду НБУ посилюється тиск. Перед тим у коментарі The Page Рожкова розповідала, що 4 грудня мітингувальники під її будинком зняли з петель ворота на в'їзді в її двір.

У січні The Page стало відомо про листи, які керівник місії МВФ в Україні Рон ван Роден наприкінці 2019-го направив низці українських чиновників. У них глава українського представництва нагадав про неприпустимість погроз і залякування керівництва НБУ.

Подякувати 🎉