Ринок сільськогосподарської землі відкритий. Він запрацює з липня наступного року. Ведучий закон у реформі – №2178-10 прийнятий у другому читанні. Але фракція «Слуга народу» вважає, що для початку роботи ринку необхідно прийняти ще низку законопроєктів:
№2194 – державні землі за межами населених пунктів передаються у власність територіальних громад. Місцевої влади переходить частина контрольних функцій від Госгеокадастра. Регулюється переважне право на придбання земельної ділянки. Кардинальна дерегуляція в сфері земельного устрою.
№2280 – місцева влада здійснює просторове планування території громади. Комплексний план просторового розвитку громади буде одночасно документацією із землеустрою та забудові населених пунктів.

№2370 – створення єдиного геопорталу з відкритими даними. Відкрита інформація всіх кадастрів і реєстрів: земельного та містобудівного.
Ці законопроєкти вже прийняті в першому читанні. Також потрібно оперативно розглянути:
№3012-1 – розпаювання земель держпідприємств між співробітниками, пенсіонерами та працівниками соціальної сфери. Приватизація державних сільськогосподарських підприємств.
№3205 – часткове державне гарантування зобов'язань фермерів за кредитами.
Також франція заявляє, що вона працює над законопроєктами про консолідацію земельних масивів і про розвиток системи меліорації.
Контекст. В Окружний адмінсуд Києва надійшла заява з вимогою заблокувати підписання та опублікування закону про ринок землі, який нещодавно прийняла Верховна Рада. Позивач просить заборонити голові парламенту, нардепам та апарату Ради здійснювати будь-які дії, які б сприяли підписанню закону, його спрямуванню на підпис президенту і офіційної публікації. Зараз суд вирішує, чи є на це правові підстави. Ім'я позивача він не назвав.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Цифрова безпека вимагає співпраці на всіх рівнях: Підсумки InfoSec Ukraine 2025 у Києві
Штучний інтелект під мікроскопом: чому прозорість і зрозумілість стають новими бізнес-імперативами
«Вчасно.Кращі» — відзнака компаній, що впевнено рухаються до цифрового майбутнього