Законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення №2178-10 може бути проголосований у Верховній Раді в перший пленарний день, 14 січня. Про це написав у Facebook радник прем'єр-міністра з економічних питань Олексій Мушак.
«За регламентом текст законопроекту до другого читання має бути поданий за 10 днів до дати розгляду. Ввечері 3 січня порівняльна таблиця з'явилися на порталі ВР. Відповідно, у перший пленарний день, 14 січня парламент може проголосувати за земельну реформу. Всі формальні процедури виконані. Тепер справа тільки за політичною волею і бажанням провести реформу століття», – вважає він.
Мушак також додав, що план по затягуванню розгляду законопроекту з боку «Батьківщини» і ОПЗЖ не вдався. Хоча підготовка з їх боку була добротна. «На шість сторінок тексту закону подали 4018 поправок на 2528 сторінках. Понад 2000 з них стосується референдуму. Саме слово «референдум» в таблиці змін зустрічається 4178 раз. Частіше ніж будь-яке інше. По факту це законодавчий спам, оскільки референдум необхідно виписувати не в земельному кодексі, а в іншому законі», – резюмував радник прем'єра.

При підготовці до другого читання законопроекту аграрний комітет Верховної Ради відхилив майже всі поправки, подані народними депутатами.
Враховані тільки дві поправки. Перша змінює назву законопроекту на «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України про умови обороту земель сільськогосподарського призначення».
Друга поправка, серед іншого, знижує ліміт на купівлю землі «в одні руки» з 210 тис. до 10 тис. га. Причому для банків не буде обмежень на величину земельних володінь.
Крім того, у законопроект внесли норму про продаж землі іноземцям тільки після референдуму з цього питання.
Законопроект в першому читанні був прийнятий 13 листопада 2019 року.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю