Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Екологічний бізнес, мир із природою та зміна клімату: День Землі 2021 відбудеться онлайн

День Землі 2021. Фото: Unsplash / Markus Spiske

День Землі 2021. Фото: Unsplash / Markus Spiske

Щороку 22 квітня у світі відзначають День Землі. У 2021-му це святкування відбудеться вже у 51-е. На 20 – 22 квітня запланована низка заходів, спрямованих на збереження природи, покращення екології та боротьбу зі змінами клімату. Через пандемію коронавірусу всі заходи пройдуть онлайн.

День Землі: історія

День Землі було засновано у 1970 році завдяки ініціативі члена Сенату Гейлорда Нельсона. Він запропонував створити національний день, щоб привертати увагу до довкілля. Причиною такої ініціативи став великий розлив нафти у штаті Каліфорнія у 1969 році.

Так, 22 квітня 1970 року 20 млн американців вийшли на вулиці та парки, протестуючи проти погіршення стану довкілля. Вже наприкінці 1970 року було створено Агентство США з охорони довкілля та ухвалено закони про чисте повітря та види, що зникають.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

До 1990 року День Землі став глобальним, 200 млн людей у 141 країні порушили питання про проблеми довкілля у світовому масштабі. А вже у 1992 році відбувся саміт Землі ООН у Ріо-де-Жанейро.

Наразі понад мільярд людей по всій планеті відмічають його щороку. У 2016 році ООН обрала саме цю дату для підписання Паризької кліматичної угоди, яка передбачає зниження вуглекислого газу у світі з 2020 року.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Парникові гази і рівень багатства. Фото: ecoinfo.bas-net.by

Парникові гази і рівень багатства. Фото: ecoinfo.bas-net.by

День Землі 2021

Зазвичай День Землі триває декілька днів, так 2021-го заходи почалися з 20 квітня — виступила екоактивістка Грета Тунберг та інші активісти. А 21 квітня було присвячено освітнім програмам.

Водночас з 22 до 23 квітня пройде віртуальний Кліматичний саміт за участю 40 світових лідерів, його організувала адміністрація президента США Джо Байдена. А паралельно з цим заходом онлайн пройде Earth Day Live.

Також День Землі підтримала компанія Google, створив новий дудл, який закликає саджати дерева.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш вважає, що відновлення після пандемії коронавірусу може стати можливістю для подолання кризи, яка пов'язана з кліматичними змінами. Також він закликав землян жити у мирі з природою.

Зокрема, минулого року він закликав підтримувати бізнеси, які орієнтуються на екологічно чисту економіку та стійкий розвиток.

Для того щоб взяти участь у святкуванні Дня Землі та підтримати захист природи, достатньо відвідати сторінку earthday.org та обрати захід у залежності від часового поясу.

Крім того, можна завантажити застосунок Earth Challenge, який дозволяє слідкувати за якістю повітря та рівнем забруднення пластиком у місцях вашого проживання.

Також День Землі можна підтримати, якщо зробити плакат та вивісити його у вікні чи створити віртуальну картку з закликом до збереження природи для соціальних мереж.

Зокрема, Гутерреш закликав стимулювати перехід від тіньової до «зеленої» економіки та припинити субсидіювати виробництва чи використання видів палива з копалин, адже вони несуть кліматичні ризики.

Зміна температури повітря через погіршення екології. Фото: ecoinfo.bas-net.by

Зміна температури повітря через погіршення екології. Фото: ecoinfo.bas-net.by

Коментарі

Всі новини