Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Для компенсації збитків. Затонулий під Одесою танкер Delfi продадуть на брухт

Delfi піде на металолом. Фото: Facebook / Владислав Криклій

Delfi піде на металолом. Фото: Facebook / Владислав Криклій

Адміністрація морських портів України вирішила позбутися танкера Delfi, який затонув у листопаді 2019 року біля пляжу в Одесі. Як розповів в.о. очільника АМПУ Олександр Голодницький, корпус судна продадуть на брухт.

Quote«Рішення суду першої інстанції врешті-решт виявилось останнім, оскільки була порушена процедура апеляції. Тому рішення про те, що судно Delfi – державна власність, набрало чинності. Ми зараз подаємо проєкт розпорядження, щоб зафіксувати, що судно у сфері керування Міністерства інфраструктури. А далі або ДП «МТП «Чорноморськ», або АМПУ займатимуться подальшим продажем корпусу, скоріш за все, на злам», – вказав він в коментарі виданню «Радіо Свобода».

Вторговані кошти Адміністрація морпортів залишиться собі в якості відшкодування збитків. Суд постановив, що власник танкера – британська компанія Mister Drake PC – зобов’язаний сплатити АМПУ майже 2,7 млн грн за проведення аварійно рятувальних робіт та ще $16 тис. – за витік небезпечних для довкілля речовин із судна, серед яких і нафта. Голодницький наголосив, що не певен, що Mister Drake PC виконуватиме судове рішення.

Контекст. Нагадаємо: у листопаді 2019 року танкер Delfi через шторм винесло з акваторії порту «Південний» до Одеси. Судно сіло на мілину поблизу міського пляжу «Дельфін».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Протягом 8 місяців судновласник неодноразово намагався підняти судно, але всі спроби виявилися невдалими. Аварія танкера призвела до значного забруднення моря через розлив нафти — на місці аварії зафіксували вміст нафтопродуктів, що перевищує норму в 53 рази. Проблему було визнано надзвичайною ситуацією місцевого рівня.

Право на організацію підняття Delfi 21 липня 2020 року перейшло до АМПУ, і 10 серпня було підписано тристоронній договір між АМПУ та компаніями «Краншип» і «Бруклін-Київ» щодо забезпечення робіт з підйому танкера.

Підписуйтесь на нас в Google News!

26 серпня Delfi підняли на рівний кіль.

Коментарі

Всі новини