Неподалік від одеського пляжу «Дельфін» дрейфує танкер Delfi, що належить британській компанії.
За даними місцевого видання «Думська», з танкера виливається якесь пальне, а на пляжі відчувається характерний запах. Крім цього, з борту впали металеві бочки. На місці працюють екологи, які взяли проби води.

Танкер перебуває на якорі в цьому районі з травня 2019 року. Його судновласник – з Великої Британії, а порт приписки — Румунія.


На борту судна Delfi – три члени екіпажу. Вони відмовляються подавати сигнал SOS та евакуюватися без дозволу власника судна, з яким у них немає зв'язку.

За словами в. о. начальника адміністрації Одеського порту Дениса Карпова, моряки сподівалися на допомогу судновласника, але він не виходить на зв'язок. Команда судна в сум'ятті, морально та фізично пригнічена, третю добу намагається боротися без їжі, води й освітлення. Вчора зникло електроживлення. Також вони відмовилися подати сигнал SOS, який дає можливість розпочати аварійно-рятувальну операцію.

Запасів палива для підтримки роботи дизель-генератора вистачало до 18 листопада, а води та їжі – до 1 грудня. З кінця 2018 року у судна відсутні суднові документи – воно «сіре».
Капітан Одеського порту Кирило Сухий заявив, що якісь люди, що видають себе за представників судновласника, говорять екіпажу нічого не робити, тому що це дорого.

«Була реальна можливість їх взяти на буксир і доставити до Очакова, в район порту Південний, але вони відмовилися. Після цього з кожною годиною ситуація погіршується», — додав Кирило Сухий.
До рятувальної операції намагаються підключити прикордонний вертоліт, оскільки у ДСНС своїх вертольотів немає.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
We make it Grain: реєстрацію на міжнародну конференцію Grain Ukraine 2025 відкрито
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!