Facebook Pixel

В Одесі підняли затонулий Delfi: танкер везуть до Чорноморська

Затонулий біля берега Одеси танкер Delfi 10 вересня вдалося підняти. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«Delfi залишив пляж «Дельфін». Сумувати не будемо».

Владислав Криклій

Владислав Криклій

міністр інфраструктури

За інформацією видання «Думська», операція відбулася приблизно о 6:30 ранку. Зараз танкер транспортують у бік порту Чорноморська.

Напередодні операцію з підйому танкера відклали через штормове попередження. Однак цього ж дня Криклій у своєму Telegram-каналі повідомив, що з Delfi почали відкачувати воду, відповідно роботу продовжили. Після цього провели перевірку водотічності, щоби далі безпечно переміщати судно на іншу ділянку.

Контекст. Під час сильного шторму 22 листопада 2019 року танкер Delfi зазнав аварії поряд з одеським пляжем. Пізніше в морі на місці аварії зафіксували вміст нафтопродуктів, що перевищує норму в 53 рази. За інформацією ЗМІ, Delfi був залучений до контрабандної перевалки нафтопродуктів.

Упродовж 8 місяців судновласник неодноразово намагався підняти судно, але спроби постійно виявлялися невдалими. Право на організацію процесу з підняття Delfi 21 липня 2020 року перейшло до Адміністрації морських портів, а 10 серпня було підписано тристоронній договір між відомствами та компаніями «Краншип» і «Бруклін-Київ» щодо забезпечення робіт із підйому танкера.

Варто зазначити, що наприкінці серпня Delfi вдалося поставити на рівний кіль.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉