Ярославський допомагає китайцям купити «Мотор Січ»

Власник і президент групи DCH Олександр Ярославський. Фото: УНІАН

Власник і президент групи DCH Олександр Ярославський. Фото: УНІАН

Дочірня компанія Beijing Skyrizon і DCH Group, яка належить бізнесмену Олександру Ярославському, та афілійовані з нею компанії подали заяву до Антимонопольного комітету (АМКУ) про купівлю акцій підприємства «Мотор Січ».

Про це йдеться у повідомленні Beijing Xinwei Technology Group Co на Шанхайській фондовій біржі. Це повідомлення також підтвердили й у самій DCH Group.

Beijing Skyrizon запевнила АМКУ, що зміна партнерів суттєво не вплине на реорганізацію «Мотор Січі».

Telegram Logo

Водночас Beijing Skyrizon відкликала з комітету заяву, яку вона подавала разом із «Укроборонпромом», зазначили в Xinwei.

«У зв'язку зі змінами, що відбулися в основі ділового співробітництва між Beijing Skyrizon і її дочірніми підприємствами та ДК «Укроборонпром», Beijing Skyrizon провела переговори щодо співпраці в галузі авіаційних двигунів із компанією DCH Group Україна та її дочірніми компаніями», — пояснили в Beijing Skyrizon.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. У листопаді минулого року АМКУ відклав розгляд заявки китайської компанії Skyrizon і «Укроборонпрому» про купівлю контрольного пакета акцій запорізького заводу «Мотор Січ».

Наприкінці листопада 2019 року китайська корпорація Beijing Skyrizon Aviation Industry офіційно заявила про купівлю акцій українського авіазаводу «Мотор Січ».

Співробітництво «Мотор Січі» з китайськими компаніями почалося 2015 року. Воно відбувалося в різних формах. Зокрема, йшлося про будівництво складального виробництва авіадвигунів у Китаї.

Три роки тому СБУ звинуватила народного депутата В'ячеслава Богуслаєва у продажу 56% акцій «Мотор Січі» китайським інвесторам, афілійованим з компанією Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment.

У липні 2017 року СБУ відкрила кримінальне провадження за статтями «диверсія» та «підготовка до злочину», а Шевченківський районний суд Києва у вересні того ж року наклав арешт на акції підприємства «Мотор Січ».

На початку червня 2019 року АМКУ отримав спільну заявку «Укроборонпрому» та китайських компаній Skyrizon і Xinwei Technology на концентрацію відповідно понад 25% і 50% акцій «Мотор Січі» з метою спільного управління та контролю над підприємством.

Основні аспекти співпраці «Укроборонпрому», Skyrizon і Xinwei прописано в договорі та акціонерній угоді, які б набули чинності в разі позитивного рішення АМКУ. За даними джерела в уряді, наразі уже близько 75% акцій «Мотор Січі» належать групі китайських власників, а в АМКУ вирішується питання щодо погодження операції з купівлі у них цього пакету компаніями Skyrizon і Xinwei Technology з подальшою безоплатною передачею «Укроборонпрому» 25% акцій.

Китайська сторона 30 серпня минулого року заявила, що не втручається в угоду між «Мотор Січчю» та китайськими компаніями.

ЗМІ 5 листопада повідомляли, що неофіційний радник президента США Дональда Трампа Ерік Прінс веде переговори про купівлю українського виробника двигунів для авіатехніки «Мотор Січ». Мета переговорів – завадити Китаю взяти підприємство під свій контроль.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини