Facebook Pixel

Китай не втручається в угоду з «Мотор Сичью» — посол КНР

Китайська держава не втручається в угоду між «Мотор Сичью» і китайськими компаніями, заявив посол КНР в Україні Ду Вей.

«Щодо позиції Китаю. По-перше, комерційна діяльність повинна відповідати ринковим правилам. По-друге, китайські підприємства, що здійснюють діяльність за кордоном, повинні дотримуватися законів країн, де вони працюють. І третє: права та інтереси китайських підприємств, які ведуть діяльність за кордоном, повинні бути захищені», — цитує посла агенція «Інтерфакс-Україна».

Коментуючи заяви радника президента США з питань національної безпеки Джона Болтона, посол сказав: «Висловлювання пана Болтона про те, що Китай краде технології, — чистої води наклеп».

Відвідавшій кількома днями раніше Україну Болтон застеріг представників української влади від використовуваної Китаєм «дипломатії створення заборгованостей», тобто пропозиції зовні привабливих фінансових умов, які можуть зашкодити економіці України та призвести до крадіжці інтелектуальної власності.

Контекст

Співробітництво «Мотор Січі» з китайськими компаніями почалося в 2015 році. Воно відбувалося у різних формах. Зокрема, мова йшла про будівництво складального виробництва авіадвигунів в Китаї. Також пакети акцій «Мотор Січ», що належать різним українським власникам, продавалися китайцям.

У вересні 2017 року суд за клопотанням слідчого СБУ заарештувал 56-відсотковий пакет акцій, сконцентрованих у власності шести офшорів і однієї фізособи-громадянина Китаю. Причина – підозра слідства «у змові і спробі ліквідації групою осіб важливого для обороноздатності і економіки держави підприємства шляхом продажу та виведення його акцій за межі України».

На початку червня цього року Антимонопольний комітет України отримав спільну заявку «Укроборонпрому» і китайських компаній Skyrizon і Xinwei Technology на концентрацію відповідно понад 25% і 50% акцій «Мотор Січі» з метою спільного управління і контролю підприємства. На сьогоднішній день рішення АМКУ по цій заявці відсутне.

Основні аспекти співпраці «Укроборонпрому», Skyrizon і Xinwei прописані в договорі і акціонерної угоді, яка набуде чинності у разі позитивного рішення АМКУ. Згідно з даними джерела агентства «Інтерфакс-Україна» в уряді, в даний час близько 75% акцій «Мотор Січі» вже належать групі китайських власників, а в АМКУ вирішується питання про погодження операції з купівлі у них цього пакету компаніями Skyrizon і Xinwei Technology з подальшою безоплатною передачею «Укроборонпрому» 25% акцій.

Подякувати 🎉