Facebook Pixel

Данія побудує містечка для психологічного відновлення дітей без батьківського піклування

Данія побудує в Україні містечка для психологічного відновлення дітей, які не мають батьківського піклування. У рамках гуманітарного проєкту «Простори для життя дітей» у трьох містах побудують екобудинки сімейного типу. Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

Quote«Сьогодні підтримка українських дітей, які страждають від війни, вкрай важлива. Понад 27 тис. дітей живуть в інституціях і потребують родини й нового дому. Проєкт від Данії також має економічну складову. Всі ці будиночки збудують із будівельних матеріалів українського виробництва. Тому українські компанії активно залучатимуться до проєкту», – зазначила перша віцепрем’єр-міністерка Юлія Свириденко.

Що відомо про містечка, які Данія побудує для українських дітей без батьківського піклування

Містечка зведуть у трьох пілотних українських містах. Їх інтегрують у громади обраних міст. Зараз місцеві органи влади обраних громад ведуть переговори з данською стороною.

У рамках проєкту «Простори для життя дітей» діти отримують комплексну допомогу, зокрема психосоціальну підтримку. Для дітей планують облаштувати соціальні простори, рекреаційні зони, користуватися якими зможуть як мешканці комплексу, так і інші жителі громад. Проєкт також передбачає будівництво бомбосховищ.

Всі споруди згодом передадуть місцевим громадам. Реалізація проєкту розрахована на чотири роки.

Quote«Особливість проєкту – це екологічність. Житло спорудять із значним скороченням викидів CO2 і дотриманням кількох ключових принципів: житло має бути здоровим, адаптивним, простим, сучасним та масштабованим», – інформують у Міністерстві економіки.

Довідково: проєкт «Простори для життя дітей» ініціювали SOS Children’s Villages Denmark, що є частиною однієї з найбільших у світі неурядових організацій SOS Children’s Villages. Реалізують проєкт у партнерстві з SOS UA, фондами Villum, Viessmann, Grundfos, Bitten & Mads Clausen, Somfy, DOVISTA, Flügger, VELUX Україна, Kromann Reumert, групою VELUX та Експортно-інвестиційним фондом Данії (EIFO).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉