Американська нафтова компанія ConocoPhillips реалізує пілотний проект постачання попутного нафтового газу (ПНГ) для видобутку криптовалют, який раніше спалювався на факелі, тобто без користі.
Майнінг займається Crusoe Energy Systems з Денвера, а ConocoPhillips реалізує їй газ, який інакше був спалений на факелі, повідомляє CNBC.
Раніше ConocoPhillips поставила за мету до 2050 року скоротити викиди парникових газів до нуля. Практику спалювання ПНГ на факелах ConocoPhillips мають намір припинити до 2025 року.
Як видобувають криптовалюти на нафтових родовищах
Устаткування для майнінгу криптовалют встановлюють безпосередньо біля нафтових родовищ у районі формації Баккен. ПНГ прямує в генератори для отримання електроенергії, що живить мобільні дата-центри.
Згідно з дослідженням Crusoe, цей процес знижує викиди CO2-еквівалента приблизно на 63% порівняно з традиційним безперервним факельним спалюванням.
Чому спалюють газ на смолоскипі
Протягом багатьох років нафтогазові компанії борються із проблемою спалювання ПНГ на нафтових родовищах. Попутний нафтовий газ виникає, коли нафтовидобувники випадково потрапляють у пласт природного газу під час буріння нафтового пласта.
Нафта можна легко транспортувати у віддалене місце призначення, чого не скажеш про газ. Тут потрібний трубопровід. Якщо буровий майданчик знаходиться поруч із газопроводом, то ПНГ можна продати компаніям постачальникам газу за умов спотових цін. Але якщо газопровід за 20 миль від бурової, нафтовики найчастіше його спалюють у смолоскипах. Ось чому ви зазвичай бачите полум'я, яке піднімається з нафтових родовищ.
Крім впливу смолоскипного газу на довкілля, бурильники фактично спалюють гроші.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки