Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Хешрейт біткоїна встановив історичний максимум. Собівартість досягла $34 тисяч за монету

Собівартість біткоїна досягла $34 тисяч за монету. Фото: pixabay.com

Собівартість біткоїна досягла $34 тисяч за монету. Фото: pixabay.com

Хешрейт мережі біткоїна оновив історичний максимум 15 січня 2022 року й досяг 231,2 EH/s, що призвело до зростання його собівартості до $34 тисяч за монету.

Рентабельність видобутку біткоїна безпосередньо залежить від загальної потужності в мережі, складності майнінгу та ціни монети, пояснює investing.

Через приріст потужності зросло очікуване підвищення складності. Якщо 10 січня прогнозувалося зростання на 0,7%, то зараз очікується підвищення на 6,1%. Це означає, що за чотири дні складність також оновить історичний максимум.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Як зростає складність видобутку біткоїна

Складність зростає як через збільшення кількості майнерів, так і через вдосконалення обчислювального обладнання — асиків.

У листопаді 2021 року Bitmain представила нову модель Antminer S19 XP, що демонструє 140 терахеш потужності за тих самих 3 кВт енергоспоживання. Це дає приріст енергоефективності на 37% і прибутковості на 25%, як порівняти з моделлю S19 pro, завдяки використанню 5 нм чипів. За оцінками аналітичного агентства Luxor, до кінця 2022 року чверть світового хешрейту буде забезпечено S19 XP.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Як складність видобутку впливає на собівартість біткоїна та рентабельність майнінгу

Поточна собівартість біткоїна оцінюється в $34 тис., а рентабельність майнінгу — у 25,6%. Майбутнє ускладнення спричинить зниження рентабельності видобутку. Зазвичай після її падіння до нуля й нижче іде цінове ралі біткоїна.

Чим нижчою є премія за майнінг, тим охочіше майнери накопичують біткоїни в себе в гаманцях, чекаючи на подальше зростання. Зараз їхній резерв перевищує 1,9 млн BTC, або 10% загального випуску монет. До того ж до накопичення повернулися не лише майнери, а й ходлери.

Майбутнє зростання складності за інших рівних спричинить подорожчання біткоїна в довгостроковій перспективі, оскільки накопичення монет призведе до скорочення пропозиції на ринку.

Коментарі

Всі новини