Facebook Pixel

У мережі Bitcoin активовано найбільше оновлення Taproot. Яких змін очікувати користувачам

У мережі Bitcoin відбулося найбільше оновлення Taproot. Фото: pixabay.com

У мережі Bitcoin відбулося найбільше оновлення Taproot. Фото: pixabay.com

У блокчейні біткоіну активовано довгоочікуване оновлення Taproot, яке покликане підвищити конфіденційність та масштабованість мережі.

Софтфорк стався на блоці 709 632, здобутому майнінг-пулом F2Pool 14 листопада о 07:15 за Києвом.

Це найбільший апгрейд мережі Bitcoin із часів активації протоколу Segregated Witness (SegWit) у серпні 2017 року. Taproot включає низку найважливіших технічних рішень, що включають імплементацію схеми підписів Шнорра та концепції абстрактного синтаксичного дерева на базі дерева Меркла (концепція MAST).

Telegram Logo

Чим примітний Taproot та які зміни для користувачів

Taproot спроектований співзасновником Blockstream Грегорі Максвеллом у 2018 році. До роботи над масштабним пактом оновлення підключилися Пітер Веллє, Тім Раффінг, Джонсон Лау та інші розробники.

У червні 2021 року про готовність активувати Taproot повідомило 98% майнерів мережі. Це стало прямим підтвердженням величезної значущості майбутньої події для всієї спільноти.

У вересні 2021 року вийшла нова версія популярного клієнта Bitcoin Core (v 22.0), в якій реалізована підтримка Taproot.

Використання MAST підвищить ефективність обробки масивів даних. Принцип роботи MAST забезпечує генерацію окремих хешів для кожної умови витрачання монет. Згодом вся багатовимірність утворених хешей включається до дерева Меркла, яке виробляє єдиний хеш чи «корінь Меркла».

У рамках Taproot концепція MAST включає умови для забезпечення спільної роботи всіх учасників мережі під здійснення розрахунків, що виражається у «спільному закритті» чергового блоку.

Нагадаємо, що до оновлення Taproot блокчейн біткоїну використовував виключно цифрові підписи на базі криптографічної схеми ECDSA. Впровадження схеми Шнорра до протоколу мережі першої криптовалюти дозволить агрегувати кілька підписів для однієї транзакції в єдиний підпис за рахунок закладеної в ній лінійної математики.

Ця можливість чудово лягає у транзакції з мультипідписом. У результаті такі грошові перекази можна зробити відмінними від звичайних. Наприклад, приватні транзакції Lightning Network, які легко ідентифікуються в мережі, тепер можуть виглядати як стандартні.

Taproot як наступний ступінь еволюції біткоіну

Здійснений сьогодні софтфорк потенційно призведе до зниження комісій мережі. Це пояснюється тим, що транзакції з мультипідписом коштуватимуть дешевше за рахунок меншого обсягу даних. Він також надасть розробникам розширеного набору інструментів для створення нових рішень.

Нагадаємо, що незважаючи на значущість Taproot, не всі учасники спільноти вважають, що апдейт принесе биткоїну користь. Дехто вважає, що оновлення становить потенційну загрозу приватності.

Вплив софтфорка на котирування першої криптовалюти виявився мінімальним. Одна монета біткоїну торгується на рівні $64 500. За добу його ціна зросла на 1,6%.

Коментарі

Всі новини