Facebook Pixel

«Енергоатом» завершив проєктування дата-центру на базі Рівненської АЕС

На Рівненській АЕС завершилося проєктування центру оброблення даних (ЦОД) та ведеться підготовка до державної експертизи проєкту.

Як повідомляється, після цього остаточне рішення про будівництво та фінансування будівництва ЦОД ухвалюватиметься дирекцією НАЕК «Енергоатом».

Суть дата-центру на Рівненській АЕС

Запланований ЦОД має забезпечити гарантоване споживання електроенергії АЕС рівномірним графіком під час диспетчерських обмежень.

Передбачається, що ЦОД отримуватиме електроенергію за зниженою ціною, оскільки завдяки прямому під'єднанню не потрібна послуга передавання.

Історія будівництва дата-центру на РАЕС

У 2020 році Рівненська АЕС була обрана пілотним майданчиком для будівництва в Україні дата-центрів при АЕС.

У межах передпроєктних робіт як варіанти майданчиків було розглянуто колишні об'єкти будівельної бази РАЕС і території ПТЕМ, а також вивчено можливість розміщення підстанції живлення дата-центру поруч із відкритим розподільним пристроєм 330 кВт.

До підготування проєкту будівництва ЦОД було залучено Bitfury Holding BV і ТОВ «Київська енергетична будівельна компанія» (ТОВ «КЕБК»). Заявлена потужність ЦОД — 250 МВт із нарощуванням до 500 МВт. Але на початку 2021 року тодішній віцепрезидент компанії Герман Галущенко повідомив про потужність центру 40 МВт.

У січні 2021 року «КЕБК» виграла конкурс на виконання повного комплексу проєктно-дослідницьких робіт.

Компанія виконала такі проєктні роботи:

  • реконструкцію з розширенням наявного відкритого розподільного пристрою (ВРП) 330 кВ на РАЕС;
  • будівництво нової підстанції (ПС) 330/10 кВ із застосуванням комплектного розподільного елегазового пристрою 330 кВ закритого виконання;
  • встановлення чотирьох трансформаторів 330/10/10 кВ потужністю 80 МВА кожен;
  • встановлення комплектного розподільного пристрою 10 кВ;
  • прокладання двох нових кабельних ліній живлення 330 кВ від ПРУ 330 кВ до нової ПС 330/10 кВ загальною протяжністю по 1,5 км кожна;
  • організацію схеми живлення серверного обладнання центрів оброблення даних від нової ПС 330/10 кВ;
  • будівництво на трьох виділених ділянках центрів оброблення даних у складі технологічних будівель для розміщення серверного обладнання ЦОД та влаштування всіх необхідних інженерних комунікацій і мереж.

Відповідно до укладеного договору закінчення всіх робіт передбачено в серпні 2022 року. Загальна вартість робіт становила близько 11,5 млн грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉