Коболєв: Ціна на газ продовжить знижуватися

Упродовж кількох місяців ціна газу на європейських хабах знижується. Травнева ціна на газ для українців теж зменшилась на 21%, як порівняти з квітнем. Існує висока ймовірність, що тенденція зниження ціни триватиме і далі. Це залежить від формування ціни газу в Європі.

Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв в ефірі програми «На карантині» UA Суспільне».

Telegram Logo

Згідно з оцінкою Коболєва, тенденції на європейських ринках викликані двома головними факторами.

Перший фактор — надлишкова пропозиція зрідженого природного газу LNG, який надходить з Америки до ЄС. Пропозиція суттєво перевищує попит і створює сильний тиск на ціну. Другий фактор — пандемія коронавірусу, яка зменшила споживання всіх ресурсів у всьому світі, і в Європі зокрема.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Quote«Важко передбачити, на якому рівні зупиниться ціна газу на ринку. Ціна є результатом попиту й пропозиції та балансування ринкових сил. Найвірогідніше, період зниження ціни буде не кардинально довгим. Ближче до жовтня ціна повернеться щонайменше на поточний рівень, а, можливо, стане трохи вищою», — вважає Андрій Коболєв.

Контекст. Спотова ціна природного газу на нідерландському хабі TTF, до якої прив'язана ціна газу для населення України, з транспортуванням до кордону з Україною знизилася до 3 тис. грн за тисячу кубометрів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини