Facebook Pixel

Світове падіння ціни на газ може призвести до збитковості українських газовидобувників — Коболєв

Вірогідність збитків усіх газових компаній через падіння цін на природний газ дуже висока. Крім того, упродовж кількох місяців ціна газу на європейських хабах знижується. Порівнюючи з квітнем, травнева ціна на газ для українців теж зменшилась на 21%.

Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв в ефірі програми «На карантині» UA Суспільне».

Якщо ціна газу в червні та липні досягне наднизького рівня і цей рівень протримається довго, то існує висока вірогідність, що всі газові компанії країни покажуть збитки.

Андрій Коболєв

Андрій Коболєв

Глава «Нафтогазу України»

Існує висока ймовірність, що тенденція зниження ціни триватиме і надалі. Це залежить від формування ціни газу в Європі. Згідно з оцінкою Коболєва, тенденції на європейських ринках викликані двома головними факторами:

  • надлишкова пропозиція зрідженого природного газу LNG, який надходить з Америки до ЄС. Пропозиція суттєво перевищує попит і створює сильний тиск на ціну;
  • пандемія коронавірусу, яка зменшила споживання всіх ресурсів у всьому світі, і в Європі зокрема.

«Нафтогаз» пропонує скористатися низькою ціною та закачати дешевий газ до ПСГ.

Quote«Якщо є можливість імпортувати дешевше, ніж ти сам можеш виробляти, то базове правило – імпортуй. Тому закачування газу до сховищ відбуватиметься», — підсумував Коболєв.

Контекст. Спотові ціни на природний газ у ході торгів 19 травня на європейських біржах TTF (Голландія) і ZTP (Бельгія) опустилися до $50 за тисячу кубометрів. Зокрема, на нідерландському газовому хабі TFT, до якого прив'язані ціни на газ для населення в Україні, опустилися до $52,5 за тис. кубометрів.

Подякувати 🎉