Вірогідність збитків усіх газових компаній через падіння цін на природний газ дуже висока. Крім того, упродовж кількох місяців ціна газу на європейських хабах знижується. Порівнюючи з квітнем, травнева ціна на газ для українців теж зменшилась на 21%.
Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв в ефірі програми «На карантині» UA Суспільне».
Якщо ціна газу в червні та липні досягне наднизького рівня і цей рівень протримається довго, то існує висока вірогідність, що всі газові компанії країни покажуть збитки.

Андрій Коболєв
Глава «Нафтогазу України»

Андрій Коболєв
Глава «Нафтогазу України»
Існує висока ймовірність, що тенденція зниження ціни триватиме і надалі. Це залежить від формування ціни газу в Європі. Згідно з оцінкою Коболєва, тенденції на європейських ринках викликані двома головними факторами:
- надлишкова пропозиція зрідженого природного газу LNG, який надходить з Америки до ЄС. Пропозиція суттєво перевищує попит і створює сильний тиск на ціну;
- пандемія коронавірусу, яка зменшила споживання всіх ресурсів у всьому світі, і в Європі зокрема.
«Нафтогаз» пропонує скористатися низькою ціною та закачати дешевий газ до ПСГ.
«Якщо є можливість імпортувати дешевше, ніж ти сам можеш виробляти, то базове правило – імпортуй. Тому закачування газу до сховищ відбуватиметься», — підсумував Коболєв.
Контекст. Спотові ціни на природний газ у ході торгів 19 травня на європейських біржах TTF (Голландія) і ZTP (Бельгія) опустилися до $50 за тисячу кубометрів. Зокрема, на нідерландському газовому хабі TFT, до якого прив'язані ціни на газ для населення в Україні, опустилися до $52,5 за тис. кубометрів.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю