Газ подешевшав на кордоні з Україною до 3 тис. грн за тисячу кубометрів

Спотова ціна природного газу на нідерландському хабі TTF, до якої прив'язана ціна газу для населення України, з транспортуванням до кордону з Україною знизилася до 3 тис. грн за тисячу кубометрів.

Про це свідчать дані Української енергетичної біржі.

gaz.png

Котирування на хабі TTF 22 травня опускалися до трохи більш як 3 євро за МВт*год або 31,9 євро за тисячу кубометрів, або $34,7 за тисячу кубометрів природного газу.

Telegram Logo

На поточні вихідні ціна газу на хабі TTF встановилася на рівні 3,7 євро за МВт*год або 39,5 євро за тисячу кубометрів або трохи більше $43 за тисячу кубометрів природного газу.

Ціна природного газу на ринках Євросоюзу неухильно знижується з 20 квітня. З тих пір вона знизилася в два рази. Позначку в $50 за тисячу кубометрів ціна пробила буквально днями.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Зниження ціни газу пов'язане з низкою факторів:

— торгові війни між глобальними гравцями — США, КНР, ЄС;

— уповільнення темпів зростання економіки і як наслідок надлишку пропозиції зрідженого природного газу;

— високі запаси підземних сховищах країн ЄС через передбачуваний конфлікт між «Газпромом» і «Нафтогазом» в кінці 2019 року на тлі припинення контракту з транзиту газу через територію України і теплу зиму сезону 2019/20. Зараз ПСГ країн ЄС заповнені на рівні 80% від розрахункової потужності.

Ситуацію ускладнила пандемія коронавирусной інфекції та обмежувальних заходів у зв'язку з нею.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини