Коболєв виступає за прискорення переходу до відкритого ринку газу для побутових споживачів

Андрій Коболєв. Фото: УНІАН

Андрій Коболєв. Фото: УНІАН

Вигоду від зниження вартості газу на європейських хабах мають відчути і українські споживачі. Період падіння ціни є вдалим для того, щоб надати можливість українським споживачам отримати всі переваги ринку, які є у промислових споживачів.

Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв в ефірі програми «На карантині» UA Суспільне.

Quote«Промислові споживачі зараз мають право вільно обирати постачальника газу, мають право проводити тендери, конкурси, максимально здешевлюючи для себе цей природний ресурс. Для домогосподарств, які споживають газ для опалення або планують опалювати будинок газом наступної зими, заздалегідь максимально дешево придбати газ — розумна і правильна стратегія», — підкреслив Коболєв.

Коболєв зазначив, що дуже важливо, щоб «Нафтогаз» разом з регулятором та урядом дійшли згоди щодо повноцінного запуску ринку природного газу для населення. Якщо це відбудеться, то українські домогосподарства зможуть скористатися всіма перевагами низької ціни, зокрема, завдяки конкуренції між постачальниками.

Telegram Logo
Quote«Підготовчу роботу щодо відкриття ринку газу для населення проведено ще минулого року. Ми очікували відкриття ринку торік, потім було перенесення через політичні процеси. Остання дата, яка мені відома, — відкриття ринку повинно відбутися 1 липня», — сказав очільник «Нафтогазу».

Контекст. «Нафтогаз» погодився знизити ціни на газ для населення з 1 травня з 8550 грн за тис. куб. м до 8247 грн за тис. куб. м. Це стало можливим завдяки розробці нового механізму визначення регульованої ціни. Загалом різниця між квітневою і травневою ціною складає 21%.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини