Facebook Pixel

ВДЕ-генерація без «зеленого» тарифу. За яких умов це можливо

Подальша експансія генерації з відновлюваних джерел (ВДЕ) без «зеленого» тарифу можлива при зниженні капітальних витрат, в більшій мірі залежать від вартості і доступності кредитів.

Таку думку в коментарі «енергореформи» висловив операційний директор дочірньої компанії VR Capital Elementum Energy Олександр Подпругін.

«Головна причина великої вартості проектів — вартість фінансування. Якщо вартість кредитів буде нижче, ми, відповідно, зможемо розраховувати на ринок, на корпоративні угоди про продаж електроенергії з крупними споживачами, що вже працює в розвинених країнах. У нас це поки не може бути реалізовано через високу вартість капіталу», — зазначив він.

Telegram Logo

На його думку, «фінансування не буде дешевим, якщо немає стабільних правил ринку».

Подпругін пояснив, що окупність проектів без «зеленого» тарифу в нинішніх умовах становить не менше 10 років. При «зелений» тариф термін окупності знижується на 2-3 роки.

За його припущенням, будівництво ВДЕ-генерації без «зеленого» тарифу може виявитися єдиним варіантом її розвитку вже найближчим часом. На його думку, ВДЕ отримала надію на стабілізацію ситуації з підписанням меморандуму з урядом і прийняттям закону № 810. У підсумку все звелося до гальмування розвитку сектора, нових втрат компаній через невиплати і відсутності фінансування проектів.

«Ми сподівалися, що після того як меморандум був підписаний, а в ньому були певні позитивні моменти, незважаючи на те що ми його не підтримували, платежі стабілізуються у другому півріччі, все буде вирішено. Але в 2021 році, коли ми вирішили будувати нову станцію і придбати ще кілька проектів, почалися нові зміни в законодавстві. Перестали платити, виникла проблема з небаланси», — описав проблеми Подпругін.

Він зазначив, що розвивати ВДЕ було б цікаво завдяки введенню «зелених» аукціонів, але «ринок поки не отримав будь-яких сигналів про те, чи будуть вони взагалі».

VR Capital Group на початку травня 2021 ввела в експлуатацію Дністровську вітроелектростанції (ВЕС) потужністю 40 МВт, розраховує запустити другу її фазу у IІ кварталі 2022 року потужністю 60 МВт. Однак компанія поки відмовилася від будівництва об'єктів вітроенергетики потужністю в цілому 200 МВт.

Цей проект був реалізований дочірньою компанією VR Capital Elementum Energy спільно з американським девелопером Ukraine Power Resources.

Elementum Energy Ukraine належить 28 СЕС потужністю 536 МВт.

Коментарі

Всі новини