Подальша експансія генерації з відновлюваних джерел (ВДЕ) без «зеленого» тарифу можлива при зниженні капітальних витрат, в більшій мірі залежать від вартості і доступності кредитів.
Таку думку в коментарі «енергореформи» висловив операційний директор дочірньої компанії VR Capital Elementum Energy Олександр Подпругін.
«Головна причина великої вартості проектів — вартість фінансування. Якщо вартість кредитів буде нижче, ми, відповідно, зможемо розраховувати на ринок, на корпоративні угоди про продаж електроенергії з крупними споживачами, що вже працює в розвинених країнах. У нас це поки не може бути реалізовано через високу вартість капіталу», — зазначив він.
На його думку, «фінансування не буде дешевим, якщо немає стабільних правил ринку».
Подпругін пояснив, що окупність проектів без «зеленого» тарифу в нинішніх умовах становить не менше 10 років. При «зелений» тариф термін окупності знижується на 2-3 роки.
За його припущенням, будівництво ВДЕ-генерації без «зеленого» тарифу може виявитися єдиним варіантом її розвитку вже найближчим часом. На його думку, ВДЕ отримала надію на стабілізацію ситуації з підписанням меморандуму з урядом і прийняттям закону № 810. У підсумку все звелося до гальмування розвитку сектора, нових втрат компаній через невиплати і відсутності фінансування проектів.
«Ми сподівалися, що після того як меморандум був підписаний, а в ньому були певні позитивні моменти, незважаючи на те що ми його не підтримували, платежі стабілізуються у другому півріччі, все буде вирішено. Але в 2021 році, коли ми вирішили будувати нову станцію і придбати ще кілька проектів, почалися нові зміни в законодавстві. Перестали платити, виникла проблема з небаланси», — описав проблеми Подпругін.
Він зазначив, що розвивати ВДЕ було б цікаво завдяки введенню «зелених» аукціонів, але «ринок поки не отримав будь-яких сигналів про те, чи будуть вони взагалі».
VR Capital Group на початку травня 2021 ввела в експлуатацію Дністровську вітроелектростанції (ВЕС) потужністю 40 МВт, розраховує запустити другу її фазу у IІ кварталі 2022 року потужністю 60 МВт. Однак компанія поки відмовилася від будівництва об'єктів вітроенергетики потужністю в цілому 200 МВт.
Цей проект був реалізований дочірньою компанією VR Capital Elementum Energy спільно з американським девелопером Ukraine Power Resources.
Elementum Energy Ukraine належить 28 СЕС потужністю 536 МВт.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також