Українці переплатять за «зеленим» тарифом $20 млрд — Вітренко

Українські споживачі будуть змушені переплатити власникам станцій на відновлюваних джерелах енергії (ВДЕ) приблизно $10-20 млрд до 2029 року через завищений, як порівняти з ринковим, «зелений» тариф.

Про це заявив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко під час обговорення економічної стратегії до 2030 року, передає «Інтерфакс-Україна».

«Якщо подивитися на різницю між «зеленим» тарифом і ринковою ціною принаймні зараз, помножити це на консервативні оцінки виробництва з поновлюваних джерел і помножити це на термін дії «зеленого» тарифу — до 2029 року, то розмір компенсації з державного бюджету інвесторам у «зелену» енергетику становитиме від $10 до 20 млрд», — зазначив урядовець.

Telegram Logo

В.о. міністра енергетики зауважив, що «зелений» тариф у рази перевищує ринкову ціну електроенергії, що для України є значною сумою і становить серйозну проблему.

Вітренко також розкритикував наявну систему виплат через оператора ОЕС «Укренерго». Оператор не зацікавлений платити виробникам із ВДЕ, адже їхня генерація є непрогнозованою і приносить йому додаткові проблеми. Вітренко вважає, що такі виплати мають проводитися через держбюджет як плата за суспільне благо у вигляді чистої енергії.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Раніше глава Комітету з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус заявляв, що надалі «зелений» тариф буде неухильно знижуватися.

Довідка. За підсумками 2020 року загальна потужність генерації з ВДЕ зросла на 22% і досягла 8,5 ГВт. Інвестиції в будівництво 1,6 ГВт нових генерувальних потужностей торік оцінили в 1,2 млрд євро.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини