Facebook Pixel

Зростання тарифу на електроенергію. На які групи поділять споживачів

Кабінет міністрів України, швидше за все, прийме новий Порядок про покладання спецобов`язків (ПСО), який передбачає зростання тарифу на електроенергію для побутових споживачів з поділом на категорії за обсягами споживання.

Про це 27 травня повідомив народний депутат, представник комітету парламенту з питань енергетики і ЖКГ Сергій Нагорняк, передає ExPro.

«Зараз розробляється кілька варіантів ПСО. Документ буде представлений в Уряд — сказати складно... Я думаю, що швидше за все буде підвищення ціни для певних категорій населення», — сказав він.

За словами депутата, один з варіантів ПСО передбачає розділити побутових споживачів на наступні категорії:

Telegram Logo
  • до 100 кВт •год на місяць, які будуть купувати е/е за низькою ціною,
  • до 200 кВт•год тариф в середній ціновій категорії
  • від 200 кВт•год група зі значним споживанням, яка можливо, буде платити ринкову ціну е/е.

Але навіть це підвищення не врятує «Енергоатом» від збиткової роботи. Фактично регулюючі органи намагаються зберегти крихкий баланс між різким підвищенням тарифу для населення і виплатою колосально підвищеного тарифу для так званої «зеленої» енергетики.

Якщо підвищити тариф, щоб учасники ринку вийшли зі збитків, то більшості людей не вистачить коштів на оплату електрики. Якщо залишити тариф на більш-менш прийнятному рівні, то різницю «зеленим» за рахунок людей покриє «Енергоатом» і «Укргідроенерго».

При цьому дешеві АЕС постійно заганяють в ремонти і диспетчерські обмеження на догоду виробництва електрики ВДЕ за їх електроенергію по, без перебільшення, золотим тарифами. А інвестори ВДЕ вже на регулярній основі допікають державі позовами з метою вибити все більше грошей з скудіючого бюджету.

При цьому механізм субсидій не вирішує проблему. По-перше, планомірно посилюються правила отримання субсидій, відсікаючи все більшу кількість людей. По-друге, їх важко і витратно адмініструвати. Не кажучи вже про те, що вони принижують людську гідність.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини