24 червня чеський нафтопереробний завод Unipetrol через забруднення хлоридами припинив брати нафту з трубопроводу «Дружба», яким сировина надходить з Росії. Фахівці підприємства проводять випробування зразків.
Про це повідомив голова Державного управління матеріальних резервів Павло Шварг у своєму Twitter.
Словацька Transpetrol продовжує транспортувати нафту трубопроводом у звичайному режимі.
Словаччина, Угорщина і Австрія не повідомляли про забруднену нафту. Білорусь і Україна також не фіксували перевищення вмісту хлорорганічних речовин у трубопроводі.
Контекст
- 19 червня «Транснефть» припиняла прокачування нафти через забруднення сировини хлорорганікою. Перевищення норми виявили після аналізу в пункті «Адамова застава» у північній частині трубопроводу з Білорусі до Польщі. 20 червня компанія відновила поставки.
- 11 червня білоруський «Мозирський НПЗ» захотів отримати від «Роснефти» $155 млн компенсації втрат від поставок забрудненої нафти у квітні. Також з претензіями звернувся польський переробник Orlen — він вимагає $450 тис. за недопоставку нафти у квітні.
- У квітні «Белнафтахім» поскаржився на погану якість нафти з Росії, яка поставляється трубопроводом, і потім призупинив транзит російської сировини до Європи. Пізніше «Транснефть» заявила, що нафту, яка експортується, навмисне забруднили хлорорганічними сполуками. За фактом інциденту було порушено кримінальну справу про умисне забруднення нафти, в рамках якої затримали чотирьох осіб. Але пізніше стало відомо, що в ньому звинувачуються шестеро. Цього тижня суд відправив під домашній арешт до 30 червня чотирьох фігурантів.
- Нафтопровід «Дружба» з Росії розділений на дві гілки в Білорусі. Північна — веде до Польщі і Німеччини, південна — до України, Угорщини, Словаччини та Чехії.