Facebook Pixel

«Роснефть» намагається прискорити виплату компенсації за «брудну» нафту – ЗМІ

Автор

Глава компанії «Роснефь» Ігор Сєчін попросив віце-прем’єра РФ Дмитра Козака прискорити прийняття рішень щодо компенсації збитків, які понесли російські виробники нафти від забруднення сировини хлоридами у нафтопроводі «Дружба».

Про це російській газеті «Коммерсантъ» повідомили кілька джерел. За їхніми даними, листа було написано наприкінці травня.

У своєму листі Сечін зазначив, що білоруський «Мозирський НПЗ» хоче від компанії отримати компенсацію за втрати від постачання забрудненої нафти у квітні на $155 млн. Також з претензіями звернувся польський переробник Orlen — він вимагає $450 тис. за недопоставку нафти у квітні.

Ці претензії були переадресовані до компанії «Транснефть», але, як зазначив Ігор Сєчін, трубопровідна компанія не підтвердила, що готова їх задовольнити. Проте у листі повідомляється, що іноземні споживачі вже шукають на ринку заміну російській нафті, а також набирають юристів для пред’явлення судових претензій.

Крім того, Ігор Сєчін заявив, що і сама компанія «Роснефть» також постраждала, скоротивши видобуток в травні на 0,5 млн тонн через «односторонню відмову» «Транснафти» приймати сировину у систему, пише видання. Якщо врегулювання претензій не буде прискорено, то нафтові компанії понесуть втрати, висловив думку Сєчін.

«Транснефть» пообіцяла компенсувати втрати від ситуації із забрудненням нафти, нагадав прес-секретар компанії «Роснефть» Михайло Леонтьєв.

Радник керівника «Транснафти» Ігор Дьомін заявив, що компанія поки що не отримувала обґрунтованих вимог щодо компенсації збитків. Це питання, зазначив він, обговорювалося на зустрічі зі споживачами нафти 3 червня, і «кінцеві споживачі проінформували про те, що докладуть максимальних зусиль для скорочення термінів визначення розміру компенсація та їхнього документального підтвердження».

За словами Дьоміна, є спільне розуміння, що «мова йде про тижні та місяці, але ніякі не дні або роки». «І звичайно, неприпустимі спроби заробити на компенсації. Це як цвинтарний бізнес — робити гроші на нещасті», — підкреслив він.

На рівні уряду рішення щодо компенсації ще не приймалися, повідомив представник Дмитра Козака Ілля Джус. За його словами, питання відкладене до повного відновлення роботи нафтопроводу «Дружба».

Опитані виданням юристи вважають, що у разі гіпотетичного судового спору між «Мозирським НПЗ» і компанією «Роснефть» у білоруської сторони більше шансів.

Контекст

  • Концерн «Белнефтехім» повідомив про постачання брудної нафти з Росії 19 квітня. «Гомельтранснафта Дружба» 24 квітня зупинила її транзит до Європи. Міненерго Росії підтвердило забруднення нафти токсичною речовиною — діхлоретаном. Як стверджували в «Транснафті», забруднення сталося на ділянці Самара – Унеча й виникло у результаті навмисних дій. Якісна російська нафта почала надходити до Білорусі 2 травня.
  • 27 травня Білорусь повернула Росії понад 80 тис. тонн забрудненої нафти. Загальний об’єм забрудненої нафти, який скупчився в трубопроводах Росії, Білорусі, України та Польщі, оцінюється в 5 млн тонн.
  • 9 червня Польща частково відновила транспортування російської нафти через трубопровiд «Дружба».
Подякувати 🎉