Компанія UPD Holdings Limited Василя Хмельницького хоче придбати акції Ocean Plaza Project. Антимонопольний комітет (АМКУ) буде розглядати справу про купівлю завтра, 28 листопада, пише агентство «Інтерфакс-Україна».
«Концентрація забезпечить UPD Holdings Limited понад 25% голосів у вищому органі управління компанії Ocean Plaza Project», — йдеться в порядку денному засідання АМКУ.
У компанії UFuture Василя Хмельницького інформацію про купівлю не спростували і не підтвердили, заявивши, що «поки що цю тему не коментують». Відмовилися надати інформацію і в самому торгово-розважальному центрі, заявивши, що надішлють коментарі наприкінці місяця.
Контекст
- Раніше придбати ТРЦ Ocean Plaza також хотів засновник Mandarin Plaza та девелопер мережі київських ТРЦ Вагіф Алієв.
- У листопаді минулого року під будівлею ТРЦ активісти спалювали шини, протестуючи проти російських власників.
- Василь Хмельницький навесні 2019 року заявляв, що веде переговори про купівлю Ocean Plaza, який він разом з партнерами продав у 2013 році російській «ТПС Недивжимость».
- У жовтні цього ж року стало відомо, що у вересні дочка російського бізнесмена Аркадія Ротенберга Лілія, а також громадяни Швейцарії Андреа та Сюзанна Валлабх вийшли зі складу бенефіціарів компанії «Інвестиційний союз Либідь».
- Через два дні після цього придбанням київського торговельно-розважального центру Ocean Plaza зацікавилася британська компанія Duet Private Equity.
- Варто зазначити, що на жовтень 2019-го «Інвестиційний союз Либідь» мав непрямий зв'язок з UFuture Хмельницького. Зокрема «Либідь» — власник «Алакріті» (минулого року одним з її власників був Хмельницький), яку створили рік тому та зареєстрували за тією ж самою адресою, що й одну з компаній, яка входить до складу UFuture бізнесмена.
ТРЦ «Ocean Plaza» відкрили у 2012 році з інвестиціями в $300 млн. Загальна площа — 165 тис. кв. м. Формальний власник — «Інвестиційний союз Либідь», створений у 2009 році. Станом на 16 жовтня кінцевим бенефіціаром вважається кіпрська «Оушен Плаза Проджект». Виручка ІС «Либідь» у 2017 році зросла на 24 % – до 1,1 млрд грн, а чистий збиток зменшився ушестеро – до 82,5 млн грн.