Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Російський центробанк хоче заборонити використання та майнінг криптовалют

Центральний банк РФ запропонував заборонити обіг криптовалют у Росії, експерти мають сумніви. Фото: Pixabay

Центральний банк РФ запропонував заборонити обіг криптовалют у Росії, експерти мають сумніви. Фото: Pixabay

Центральний банк Росії виступив із пропозицією заборонити використання та майнінг криптовалют на території РФ, пославшись на загрози фінансовій стабільності, добробуту громадян і суверенітету грошово-кредитної політики. Регулятор також виступив за впровадження відповідальності за такі дії у вигляді штрафів.

У своєму звіті центробанк підкреслив, що спекулятивний попит визначає швидке зростання криптовалют і що вони містять ознаки фінансової піраміди, пише CNBC. З огляду на це ЦБ РФ запропонував заборонити організацію майнінгу та випуск криптовалют, а також їхній обіг на території країни. Запропонована заборона, зокрема, поширюватиметься й на криптобіржі та криптообмінники.

Директорка департаменту фінансової стабільності російського центробанку Єлизавета Данілова уточнила, що нововведення, на яких наполягає регулятор, не поширюватимуться на володіння цифровими валютами, їхній продаж і купівлю.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Обмежень і заборон на володіння криптовалютами не планується, але планується обмеження на використання російської фінансової інфраструктури», — пояснила вона.

Як відреагував ринок

Московська компанія BitRiver, яка управляє центрами опрацювання даних у Сибіру, де розміщуються майнери біткоїнів, заявила, що не вважає ймовірною повну заборону криптовалюти, очікуючи, що після обговорення пропозицій різними міністерствами буде вироблено збалансовану позицію.

Її думку поділяють і інші російські експерти. Як пише «РБК», вони вважають запропоновані нововведення «непрофесійними та такими, які неможливо реалізувати».

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Замість того, щоб зайнятися регулюванням криптоіндустрії (у світі є успішні приклади подібного регулювання), ЦБ намагається просто заборонити її. Але ЦБ не дозволяв випуск криптовалюти, тож і заборонити його не зможе», — наголосив президент Російської асоціації криптоекономіки, штучного інтелекту та блокчейну Юрій Припачкін.

Джозеф Едвардс, голова відділу фінансової стратегії криптокомпанії Solrise Group, заявив, що рішення російського ЦБ не надто схвилює світ.

Quote«Москва, як і Пекін, завжди брязкає зброєю через «криптозаборони», але Росія ніколи не була опорою в жодному аспекті індустрії, як часом Китай», — додав він.

Контекст. Росія роками виступала проти криптовалют, заявляючи, що вони можуть використовуватися для відмивання грошей або фінансування тероризму. Зрештою у 2020 році влада надала їм юридичний статус, але заборонила використання як платіжного засобу.

Нині Росія є третім за величиною гравцем у світі з видобутку біткоїнів після США та Казахстану. За даними ЦБ РФ, російські активні користувачі криптовалюти мають річний обсяг транзакцій приблизно $5 млрд.

Нагадаємо: за даними дослідження блокчейн-компанії Chainalysis, Україна посіла четверте місце з-поміж країн, у яких криптовалюта користується великою популярністю. Лідерами рейтингу виявилися В'єтнам, Індія та Пакистан, хоча в попередньому дослідженні перші рядки посідали США, Китай і Японія.

Коментарі

Всі новини