Facebook Pixel

Майнери криптовалют почали залишати Казахстан через обмеження в електропостачанні

Майнери біткоїна розпочали вихід із Казахстану до США. Фото: liquidstack.com

Майнери біткоїна розпочали вихід із Казахстану до США. Фото: liquidstack.com

Майнінгова компанія BitFuFu відключила пристрої в Казахстані через проблеми з енергопостачанням і розпочала перенесення обладнання до США.

Як зазначили у BitFuFu, головною причиною стало запровадження місцевою владою нормування електропостачання майнерів через енергокризу.

У зв'язку з простоєм обладнання, компанія шукає нові локації для його розташування. Представники BitFuFu підтвердили, що розглядають США як нове місце для бізнесу та частину обладнання вже перенесено, повідомляє CoinDesk.

Telegram Logo

За даними Financial Times, кількість розміщених у Казахстані пристроїв BitFuFu досягала 80 тис. одиниць.

Через проблеми з енергопостачанням майнінгова фірма Xive також закрила дата-центр на 2,5 тис. пристроїв у південній частині Казахстану. Ба більше, інші представники галузі шукають майданчики для релокації.

«Очевидно, що майнінг на півдні Казахстану більше неможливий», — сказав співзасновник компанії Дідар Бекбау.

За його словами, чимало майнерів почали перевозити обладнання до Росії та США.

У казахстанській Асоціації блокчейн-технологій заявили ForkLog, що однією з причин результату Xive є географічне розташування: «…на півдні Казахстану розташовано низку великих міст із високою чисельністю населення, що відповідно й потребує значної частки електроенергії країни».

В Асоціації зазначили, що дефіцит електроенергії в країні спричинив труднощі в організації нових майнінгових ферм.

Нагадаємо, що влітку 2021 багато компаній із видобутку криптовалют передислокувалися до Казахстану після посилення майнінгової діяльності в Китаї. Зрештою країна вийшла на друге місце у світі за обсягом обчислювальних потужностей у мережі біткоїна.

Коментарі

Всі новини