Facebook Pixel

Будівельні компанії планують інвестувати $500 млн в Україну: KSE

Три будівельні компанії готові вкласти у економіку України $500 млн. Зокрема ірландський виробник будівельних матеріалів CRH планує придбати активи італійської Buzzi в Україні за $100 млн.

Про це йдеться у дослідженні «Структурні зміни та виклики в будівельній індустрії України: аналіз та прогнози», яке проводить Київська школа економіки за ініціативи Європейської Бізнес Асоціації.

За даними KSE, CRH чекає погодження цієї угоди від Антимонопольного комітету України.

Що одна ірландська фірма Kingspan має наміри інвестувати $300 млн у проєкт «Сірша». У 2026 році компанія побудує виробничий кампус.

Українська компанія City One Development розпочала будівництво склозаводу у Київській області замість зруйнованого у 2014 році у Лисичанську. Компанія інвестує у створення заводу 100 млн євро. А у 2025 році побудує ще один подібний завод.

Однак, згідно з дослідженням KSE, цього недостатньо. Наприклад, щоб покрити потреби у цементі, необхідне будівництво клінкерних печей, що може зайняти близько 2-3 років. Всього, за даними Світового банку, загальна вартість відбудови та відновлення в Україні сягає $486 млрд.

The Page писав про результати Конференції з відновлення України, яка проходила 11-12 червня у Берліні.

Подякувати 🎉