Facebook Pixel

На конференції з відновлення України в пріоритеті ППО та енергетика

Понад 2 тис. представників з 60 країн світу перебувають у Берліні на дводенній Конференції з відновлення України, яка проходить 11-12 червня. Цей захід має сприяти міжнародним ініціативам для підтримки України: бізнесу, інфраструктури, енергетичних потужностей тощо.

The Page розповідає, що відбувається в Берліні та чому партнери не розуміють різкі перестановки в українському уряді.

Україну спочатку потрібно захистити, а вже потім відбудовувати

Західна преса із перших абзаців акцентує увагу насамперед на війні, адже важко говорити про відновлення України під постійним ризиком обстрілів і руйнування виробничих потужностей.

Згадують і про знищення 80% теплової генерувальної потужності ДТЕК через обстріли рф та генерацію електроенергії загалом, як одну з ключових нинішніх проблем України. Тому представників європейських урядів і міжнародних організацій найбільше турбує потреба передати країні більше установок Patriot, SAMP/T, NASAMS та інших систем ППО.

Європейці бояться, що відновити можливості України в енергетиці до початку зими неможливо.

Ключова потреба України – ППО

Цю позицію підсумував і президент України Володимир Зеленський на спільній пресконференції із канцлером Німеччини Олафом Шольцом 11 червня.

Quote«Наші ключові акценти сьогодні – зрозуміло, ППО та енергетика. Щойно російська здатність тероризувати сусідів буде обмежена, росія нарешті буде змушена шукати шлях до справжнього миру. Бо це ключова перевага путіна: ракетні удари, керовані авіабомби, ударні дрони», – сказав Зеленський.

Президент зауважив, що Україні потрібно як мінімум ще сім систем Patriot, аби закрити тільки головні міські агломерації. Про ППО він говорив і з прем’єром Нідерландів Марком Рютте на полях конференції.

Німеччина звернулась до партнерів по НАТО із закликом надати Україні більше систем ППО. Німці пообіцяли надати ще одну систему Patriot, інші європейські країни ініціативу поки не підтримали. США повідомили, що також нададуть ще один Patriot.

Які головні акценти відновлення України

Володимир Зеленський під час виступу на конференції з відновлення України. Фото: ОП

Володимир Зеленський під час виступу на конференції з відновлення України. Фото: ОП

Пріоритет – нинішня потреба у відновленні енергосистеми.

За оцінками Світового банку, збитки та руйнування, завдані росією в Україні, становлять щонайменше $486 млрд.

QuoteІгор Терехов, мер Харкова, заявив, що всупереч думці, що відновлення може відбутися лише після завершення війни, життєво важливо, щоб воно відбулося вже зараз, не в останню чергу для того, щоб дати громадянам надію.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про домовленості з банками, які допоможуть залучити приватні інвестиції в Україну на суму $1,4 млрд. Ще майже $2 млрд мають передати з прибутків із заморожених російських активів. Також Урсула фон дер Ляєн запевнила про початок переговорів про вступ України до ЄС в кінці червня.

Спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер дала у Берліні два сигнали українській владі:

  • США надаватимуть гроші лише в обмін на реформи, що націлені на боротьбу з корупцією, ухиленням від сплати податків, тіньовими ринками;
  • Україна має мати хороших менеджерів.

Як на Заході сприйняли перестановки в українському керівництві

На фото Мустафа Найєм

На фото Мустафа Найєм

Звільнення за власним бажанням Мустафи Найєма, голови Агентства відновлення, було прийнято західною пресою як поганий знак, адже чиновник написав: «Рішення прийняв самостійно через системні перешкоджання, які не дають подальшої можливості ефективно виконувати свої повноваження».

За словами Найєма, останньою краплею стало те, що йому анулювали дозвіл на поїздку до Берліна.

У Financial Times не зрозуміли, чому за день перед Конференцією з відновлення України в Берліні звільняється фактично головний чиновник, що відповідає за цей процес.

Ба більше, шість українських та західних топпосадовців розповіли FT, що серія звільнень, відставок та перестановок в українському уряді в останні місяці викликала напруженість у відносинах між Києвом та західними партнерами, які фінансують оборону та відновлення держави. Всі вони повідомили, що попереджали Зеленського та його уряд, що вважають ці дії деструктивними та незрозумілими кроками.

Відставка Найєма послідувала за звільненням у травні міністра інфраструктури Олександра Кубракова, з яким він тісно співпрацював. Обидва посадовці були викривачами НАБУ, завдяки їхній інформації антикорупційне бюро викрило схему хабарів з надання підрядів, підозри отримали два депутати від «Слуги народу» – Андрій Одарченко і Сергій Лабазюк.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉