Facebook Pixel

Українські будівельники можуть залучати мігрантів, щоб подолати дефіцит кадрів

Українська будівельна галузь страждає від дефіциту кадрів. Девелопери почали підвищувати зарплати, більше залучати жінок, оновили програми співпраці з аутсорс-командами з продажів. Про це пише The Page у статті «Не тільки зарплати: як будівельники вирішують кадрову проблему».

Крім того, компанії практикують залучення мігрантів для робіт на будмайданчиках.

«Щодо залучення мігрантів, така практика була та є, але з початком війни вона суттєво скоротилася і наразі немає масштабного поширення. Але компанії прораховують можливості залучення мігрантів як з ближнього зарубіжжя – Туреччини, Азербайджану, так і з більш віддалених країн Азії та Африки», – зауважила The Page HR експертка, засновниця HR-агенції Домініка Іванова-Бекар.

Фото: pexels.com

Фото: pexels.com

Президент Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) Анатолій Кінах звертає увагу на те, що великі іноземні компанії, які заходитимуть на ринок відбудови і модернізації України, будуть завозити сюди якусь частину своїх спеціалістів – з Туреччини, Румунії тощо.

«Це здорожчуватиме такі проєкти, тому слід підходити до кожного з них адресно – передовсім, зважати, чиє фінансування. Якщо значна частина виділятиметься з держбюджету України, то ми безумовно за те, щоб створювалися робочі місця саме серед наших громадян. Якщо левова частка фінансування – кошти інвесторів, фондів тощо, то, можливо, залучення їх фахівців виправдане», – зауважив Анатолій Кінах.

В Україні збільшилася частка будівельних проєктів, які реалізуються із затримкою. З тих проєктів, що будувалися до 24 лютого 2022 року, фактично відновили роботи приблизно 70%. Однак прийнятні темпи будівництва, тобто мінімум один поверх моноліту в теплий сезон або 6-8% готовності на місяць, мають не більше 40% від загальної кількості.

Подякувати 🎉