НБУ зобов'язав банки проводити ідентифікацію користувачів електронних грошей

НБУ посилив контроль за рухом електронних грошей

НБУ посилив контроль за рухом електронних грошей

Національний банк гармонізував регулювання ринку електронних грошей із законодавством Європейського Союзу у сфері фінансового моніторингу. Зокрема, він зобов'язав банки проводити ідентифікацію користувачів, які відкривають електронні гаманці, — таку саму, як і в разі відкриття рахунків.

Відповідні вимоги містяться в постанові правління НБУ, яка набула чинності 15 вересня.

Перекази з використанням електронних грошей, як і звичайних, повинні будуть супроводжуватися інформацією про платника й одержувача.

Telegram Logo

Фінансові установи мають здійснити заднім числом ідентифікацію та верифікацію нових користувачів електронних грошей ще з 28 квітня 2020 року, тобто з дати набуття чинності закону про фінмоніторинг. Зробити це вони зможуть під час планового оновлення або уточнення інформації клієнтів.

Перевірка користувачів не потрібна, якщо проводиться операція з електронними грошима з використанням заздалегідь оплаченої картки, а також якщо здійснюється оплата товарів готівкою або з допомогою платіжної картки з використанням електронного гаманця, який відкривається тільки для проведення цієї операції.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Скасовано обмеження на суми електронних грошей, які можуть використовуватися для розрахунків і переказів ідентифікованими та верифікованими у повному обсязі користувачами електронних гаманців.

QuoteЗараз в електронному гаманці, який поповнюється, може зберігатися до 400 тис. грн, а в тому, який не поповнюється, — до 5 тис. грн.

Регулятор посилив вимоги до діяльності комерційних агентів, щоби зменшити ризики неправомірного використання електронних грошей. Тепер такі агенти зобов'язані відкривати в банку-емітенті окремий поточний рахунок, а також використовувати готівку, отриману від клієнта, тільки для внесення на цей рахунок.

Крім того, агенти мають підтверджувати кожну операцію з приймання готівки касовим документом і не можуть передавати свої повноваження іншим особам.

Нацбанк також встановив низку вимог до банків-емітентів електронних грошей заради кращого захисту прав користувачів.

Додатково. Міністерство фінансів розробило законопроєкт, яким пропонує скасувати мораторій на проведення документальних і фактичних перевірок бізнесу та дозволити Податковій службі списувати заборгованість із рахунків платників податків у банках без рішення суду.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини