Національний банк гармонізував регулювання ринку електронних грошей із законодавством Європейського Союзу у сфері фінансового моніторингу. Зокрема, він зобов'язав банки проводити ідентифікацію користувачів, які відкривають електронні гаманці, — таку саму, як і в разі відкриття рахунків.
Відповідні вимоги містяться в постанові правління НБУ, яка набула чинності 15 вересня.
Перекази з використанням електронних грошей, як і звичайних, повинні будуть супроводжуватися інформацією про платника й одержувача.

Фінансові установи мають здійснити заднім числом ідентифікацію та верифікацію нових користувачів електронних грошей ще з 28 квітня 2020 року, тобто з дати набуття чинності закону про фінмоніторинг. Зробити це вони зможуть під час планового оновлення або уточнення інформації клієнтів.
Перевірка користувачів не потрібна, якщо проводиться операція з електронними грошима з використанням заздалегідь оплаченої картки, а також якщо здійснюється оплата товарів готівкою або з допомогою платіжної картки з використанням електронного гаманця, який відкривається тільки для проведення цієї операції.
Скасовано обмеження на суми електронних грошей, які можуть використовуватися для розрахунків і переказів ідентифікованими та верифікованими у повному обсязі користувачами електронних гаманців.
Зараз в електронному гаманці, який поповнюється, може зберігатися до 400 тис. грн, а в тому, який не поповнюється, — до 5 тис. грн.
Регулятор посилив вимоги до діяльності комерційних агентів, щоби зменшити ризики неправомірного використання електронних грошей. Тепер такі агенти зобов'язані відкривати в банку-емітенті окремий поточний рахунок, а також використовувати готівку, отриману від клієнта, тільки для внесення на цей рахунок.
Крім того, агенти мають підтверджувати кожну операцію з приймання готівки касовим документом і не можуть передавати свої повноваження іншим особам.
Нацбанк також встановив низку вимог до банків-емітентів електронних грошей заради кращого захисту прав користувачів.
Додатково. Міністерство фінансів розробило законопроєкт, яким пропонує скасувати мораторій на проведення документальних і фактичних перевірок бізнесу та дозволити Податковій службі списувати заборгованість із рахунків платників податків у банках без рішення суду.