Без суду: Мінфін вирішив збирати з бізнесу більше податків

Податковій можуть дозволити списувати борги без рішення суду. Фото: Pixabay

Податковій можуть дозволити списувати борги без рішення суду. Фото: Pixabay

Міністерство фінансів України розробило законопроєкт, яким пропонує Верховній Раді скасувати мораторій на проведення документальних і фактичних перевірок бізнесу та дозволити Податковій службі списувати заборгованість із рахунків платників податків у банках без рішення суду.

Законопроєкт уже затвердив Кабмін, але його повний текст поки не опубліковано. Далі його має розглянути Рада.

Згідно з повідомленням Кабміну, реалізація норм законопроєкту дасть змогу збільшити надходження податків і зборів до Державного бюджету на 2,7 млрд грн, до місцевих бюджетів – на 0,5 млрд грн.

Telegram Logo

Крім того, пропонується поліпшити умови ведення бізнесу. Сільгоспвиробникам не нараховуватимуть зобов'язання за ПДВ у разі форс-мажорних обставин, наприклад, втрати врожаю. Також зі складу доходів платників єдиного податку запропоновано виключити кошти державної підтримки від Фонду розвитку підприємництва та Фонду розвитку інновацій, а зі складу доходів фізичних осіб-підприємців та громадян — суми, отримані від Фонду розвитку інновацій. Планується виправити «шорсткості законодавства» й щодо маркування рідин для електронних сигарет.

Контекст. Проєкт закону про держбюджет на 2021 рік передбачає доходи на рівні 1,07 трлн грн, а витрати — 1,33 трлн грн. Держбюджетом на наступний рік передбачено дефіцит у розмірі 270,3 млрд грн, обсяг держборгу — до 2,6 трлн грн, а допустимий обсяг гарантованого боргу — до 305,5 млрд грн.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини