Facebook Pixel

«АрселорМіттал Кривий Ріг» закриє аглофабрику, щоб знизити викиди на 13%

Комбінат «АрселорМіттал Кривий Ріг» (АМКР) виводить з експлуатації свою найстарішу агломераційну фабрику, повідомили в пресслужбі компанії.

Після зупинення старої аглофабрики щорічні викиди забруднювальних речовин зменшаться на 29,4 тис. тонн, тобто на 13%.

Мауро Лонгобардо, генеральний директор «АрселорМіттал Кривий Ріг», підкреслив, що зупинення аглофабрики — це позитивна й довгоочікувана звістка для мешканців Кривого Рогу. Викиди одного з найстаріших об’єктів агломераційного виробництва більше не впливатимуть на якість повітря в місті.

Quote«Нещодавнє зупинення роботи двох коксових батарей і закриття аглофабрики – це справді нові точки відліку в історії підприємства, які свідчать про перехід до безпечнішого та екологічнішого майбутнього. Ми працюємо на виконання природоохоронних зобов’язань підприємства перед містом і рухаємося вперед до екологічно безпечнішого виробництва», – підкреслив Мауро Лонгобардо.
“АрселорМіттал Кривий Ріг” закриє аглофабрику, щоб знизити викиди на 13%. Фото: пресслужба компанії

“АрселорМіттал Кривий Ріг” закриє аглофабрику, щоб знизити викиди на 13%. Фото: пресслужба компанії

Аглофабріка раніше забезпечувала доменний цех №1 8 тис. тонн агломерату на добу. Замість 4 аглоцехів на підприємстві залишаться в роботі 3 плюс рудний двір аглофабрики металургійного виробництва.

Наразі працює лише модернізований аглоцех №2, рівень виробництва в ньому не перевищує 3 тис. тонн агломерату на добу.

Чому АМКР вирішив зупинити агломераційну фабрику

Основні чинники для ухвалення рішення про остаточне зупинення аглофабрики метвиробництва:

  • скорочення обсягів виробництва у воєнний час;
  • виконання зобов’язання компанії знизити промислове навантаження в регіоні.

У рамках інвестпрограми АМКР реконструював інші агломераційні цехи. В аглоцеху №2 комбінат реконструював усі 6 агломашин, встановив нові сучасні газоочистки, замінив газоходи, комунікації, промислове устаткування. Загальна вартість проєкту реконструкції аглоцеху №2 перевищує $180 млн.

“АрселорМіттал Кривий Ріг” закриє аглофабрику, щоб знизити викиди на 13%. Фото пресслужби компанії

“АрселорМіттал Кривий Ріг” закриє аглофабрику, щоб знизити викиди на 13%. Фото пресслужби компанії

АМКР шукає нову роботу для 200 працівників аглофабрики

Після закриття аглофабрики АМКР планує працевлаштувати на комбінаті якомога більше з 200 її робітників.

Quote«Усі переваги роботи в «АрселорМіттал Кривий Ріг» для них буде збережено: конкурентний рівень заробітної плати, соцпакет, усі інші пільги. Зараз відкрито приблизно 70 вакансій», – зазначила Юлія Заболотна, директорка департаменту з персоналу АМКР.

Контекст. Агломераційна фабрика металургійного виробництва функціонувала на комбінаті з 1951 року. До неї у 2020 році АМКР вивів з експлуатації першу дільницю блюмінгата та закрив мартенівський цех. У жовтні 2022 року комбінат закрив також коксові батареї №№ 1 і 2. У підсумку обсяг викидів забруднювальних речовин коксохімічного виробництва зменшується на 37%.

У 2022-му АМКР скоротив обсяги виробництва в 5 разів, виробничі потужності компанії було завантажено не більш як на 20 — 25%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉