Facebook Pixel

За 10 місяців війни Україна втратила 70% металургійної продукції

У січні — листопаді 2022 року випуск металургійної продукції в Україні скоротився на 70% проти аналогічного періоду минулого року.

Про це нагадав Дмитро Горюнов, старший економіст Центру економічної стратегії, у дослідженні «Українська економіка в часи війни. Грудень».

Війна найсильніше вдарила по металургійному сектору, який був флагманом української промисловості.

За перші місяці повномасштабного вторгнення чорна металургія втратила приблизно третину своїх активів.

Разом із Маріуполем російські війська вщент зруйнували «Азовсталь» і ММК ім. Ілліча, другий і третій за розмірами металургійні заводи України.

Також було пошкоджено та зупинено Авдіївський коксохімічний комбінат. Уже восени постраждав і зупинив виробництво й найбільший металургійний завод – «АрселорМіттал Кривий Ріг». Інші заводи спочатку зупинилися, а потім періодично відновлювали виробництво.

Дмитро Горюнов нагадав, що український експорт металургійної продукції впав на 62%, експорт залізної руди — на 54%.

На суттєве падіння показників вплинуло й блокування морських портів, через які йшла більшість експорту металопродукції. На відміну від зерна та олійних, морський експорт металів і досі не відновлено.

У рейтингу світових виробників сталі Worldsteel Україна з 14-го місця перемістилася на 22-ге, у рейтингу виробників чавуну — з 10-го на 15-те, повідомили в «Укрметалургпромі».

Нагадаємо: прямі збитки від руйнувань в економіці оцінюються в $135 млрд, прямі втрати — в $165 млрд. На відновлення знадобиться щонайменше $242 млрд, вважає Горюнов.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉