Facebook Pixel

Україна щомісяця втрачає по $420 млн через неможливість експортувати метал через порти – дослідження

Втрати експорту в українській металургії через заблоковані морські порти оцінюються в суму приблизно $420 млн щомісяця. На сьогодні українські експортери з металургійної галузі мають змогу відправляти свою продукцію через дунайські порти, які мають вельми обмежені потужності, або перенаправляти її до портів ЄС, що дорого та довго. Про це йдеться у свіжому дослідженні GMK Center.

Quote«Блокада морських портів призводить до значних втрат експорту в металургії України. Згідно з останнім дослідженням GMK Center, щомісячна сума таких збитків сягає $420 млн. Щомісяця Україна не може виробляти та експортувати 1,3 млн тонн залізної руди, 151 тис. тонн чавуну, 192 тис. тонн напівфабрикатів і 218 тис. тонн готової металопродукції», – зазначається в повідомленні.

Ситуація, що склалася, змушує експортерів перенаправляти свої вантажі до морських портів європейських країн. А це збільшує для них відстань для відправлення в середньому вп’ятеро. Відповідно вартість доставлення також збільшується – приблизно в три — чотири рази.

У GMK додають, що вільних потужностей для опрацювання української продукції в морських портах країн ЄС зараз немає. Унаслідок цього залізничні вагони стоять у чергах на кордонах.

Quote«Навіть під час війни 60% металургійної продукції з України доправляється кінцевим споживачам морським транспортом. Тому зростання виробництва та завантаження українських металургійних підприємств, перезапуск потужностей, що простоюють, зростання експорту можливі тільки за умови розблокування українських чорноморських портів», — йдеться в підсумках дослідження.

Контекст. Після 24 лютого 2022 року український експорт чорних металів суттєво скоротився. Цьому посприяли, окрім блокування морських портів, також логістичні проблеми та знищення росіянами великих меткомбінатів, як-от «Азовсталь». Так, за перші дев'ять місяців року металургійні підприємства нашої країни знизили експорт чорних металів на 65,5% проти аналогічного періоду 2021 року. У грошовому вираженні експорт за цей період упав на 61,6% – до $3,97 млрд.

Подякувати 🎉